Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 oyun modu aktive etme, genellikle bu özelliğin otomatik olarak gerçekleştirilemediği durumlarda manuel olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Bilgisayar modellerinde gelişen teknoloji ile birlikte birçok özellik oluşturulmuştur. Bunlardan bir tanesi olarak bilinen oyun modu, oyunların etkin bir şekilde oynanabilmesine imkan sağlayacaktır.


Bu özelliğin devreye sokulması ile birlikte bilgisayar diğer tüm sekmeleri devre dışı bırakarak, oynanan oyunu önceliği haline getirecektir. Böylece birçok kullanıcının oyun oynarken zaman kaybı yaşaması engellenebilirken, oyun performansı da artırılabilmektedir.

Windows 10 Oyun Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 10 oyun modu aktive etme işlemi ayarlar üzerinden ve video oynatırken iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Kullanıcıların Windows oyun ayarları üzerinden etkinleştirme yapabilmesi için ilk olarak Windows ayarlarına girin.

Açılan Windows ayarları üzerinde Oyun kategorisine tıklanmalıdır. Kategoride bulunan Oyun modu seçilerek etkinleştirme yapılmalıdır. Bu işlem sonrasında Oyun modu kendisini oyun sırasında otomatik olarak aktifleştirebilecektir.

Ancak bazı durumlarda oyun video şeklinde oynatılırken, Oyun modu otomatik olarak devreye girmeyebilmektedir. Bu durumda kullanıcının manuel olarak aktivasyon işlemini yapması gereklidir. Video sırasında Oyun modunun aktive edilebilmesi için, Windows+ G tuşlarına birlikte basılmalıdır. Bu kısayol sonrasında Oyun çubuğuna erişilebilecektir.

Oyun çubuğunda yer alan Ayarlar bölümüne tıklayarak ‘’Remember this a game’’ şeklinde yazan seçeneğin etkinleştirilmesi gereklidir. Etkinleştirme işleminin bitmesi ile birlikte manuel bir şekilde Oyun modu devreye sokulabilmiş olacaktır.

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme Windows 10 Oyun Modu Aktive Etme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu