Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Insider Build 20241 Bazı Harika Özellikler Ekliyor

Windows 10'un karanlık modunu seviyorsanız, yakında daha da fazla yerde göreceksiniz.

Windows Insider Build, Windows 10’a gelenleri görmenin harika bir yoludur ve en son güncelleme bu kuralın bir istisnası değildir.

Windows Insider Build 20241‘de Microsoft, yakında Windows 10’da uygulanacağını umduğumuz bazı harika yeni özellikleri tanıttı.


Microsoft, Windows Insider blogunda yeni Insider sürümünün duyurusunu yaptı. Bu güncellemede bozulacak çok şey var, bu yüzden bu güncellemeyle birlikte gelen daha büyük özelliklere bir göz atalım.

Her şeyden önce, güncelleme Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamaları için temaya duyarlı açılış ekranları oluşturacaktır. Bu açılış ekranları, Windows 10’un parçası olan veya Mağaza’dan bir uygulamayı yüklediğinizde kısa bir süre için gördüğünüz şeydir. Örneğin, Ayarlar’ı başlattığınızda, ayarlar yüklenmeden önce üzerinde bir dişli bulunan kısa bir açılış ekranı görünecektir.

Şimdi, açılış ekranı işletim sisteminizin açık veya koyu moda ayarlanmış olmasına dikkat edecek. Hafifse beyaz olur; karanlıksa, siyah olur. Windows 10 Insider nedir? Windows Insider, kullanıcıların tüm Windows güncellemelerini önceden alarak deneyimlemesine ve geri beslemeler iletebilmesine olanak sağlayan geniş çaplı bir program.

Windows 10 Insider Preview Build 20241’e Giriş

Güncelleme ayrıca gelişmiş bir birleştirme aracı da getiriyor. Artık, tıklatıldığında tüm gizli sürücüleri listeleyen gelişmiş bir görünüm onay kutusu ve bir sürücü birleştirilemediğinde daha iyi ipuçları içeriyor. F5 ile sürücü listesini de yenileyebilirsiniz.

Anlatıcı özelliğinin yoğun bir kullanıcısıysanız, yeni güncelleme her şeyi yakalamanızı sağlayacaktır. Önceden, PC kilitlenirken gerçekleşen tüm güncellemeler, potansiyel olarak siz bilgisayardan uzaktayken, vardığınızda dikte ediliyordu. Artık Ekran Okuyucusu, bilgisayarınızın kilidini açtığınızda tüm önemli bildirimleri tekrarlayacak, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Windows 10 Insider Build 20241 Bazı Harika Özellikler Ekliyor

Güncelleştirme, çok sayıda düzeltme ve Microsoft’un hala üzerinde çalıştığı bilinen bazı sorunları içerir. Ne beklemeniz gerektiğine dair tam bir çalışma için blog gönderisine göz attığınızdan emin olun.

Windows 10’a Gelen Daha Fazla Özellik

Windows 10 için nelerin geleceğini bilmekten hoşlanıyorsanız, Insider Build göz atmayı unutmayın. Insider kanalına yapılan en son güncelleme bazı kullanışlı yeni özellikler ekliyor ve bundan sonra ne olacağını kim bilebilir?

Windows, iyi bir Insider serisi izledi. Son zamanlarda şirket, Windows 10 kurulumunun başlangıcında size PC’nizden ne istediğinizi soran yeni bir anket ekledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu