Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır?

20 yılı aşkın süredir işletim sistemi Microsoft, işletim sistemlerinde arka plan konusunda oldukça fazla eleştiri almaktadır.

Windows 10 hareketli duvar kağıdı nasıl yapılır? Bu konuda herhangi bir şekilde standartlarını değiştirmeyen firma yüzünden üçüncü parti yazılım geliştiriciler Wallpaper Engine adlı bir uygulama geliştirerek arka planın hareketli olmasını başardılar.

Wallpaper Engine, kullanıcıların animasyonlu ve etkileşimli duvar kağıtları kullanmasına ve oluşturmasına olanak tanıyan bir Windows uygulamasıdır. Duvar kağıtları, Steam Atölyesi işlevi aracılığıyla, kullanıcı tarafından oluşturulan ücretli indirilebilir içerik olarak paylaşılır.

Steam üzerinden 14,99 TL’ye satılan bu uygulamayı edindiğiniz zaman sizde masaüstü arka planlarınızı hareketli bir görsel ile güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Windows 10 Hareketli Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Windows 10 yüklü bilgisayarınızda arka planı hareketli yapmak için ilk olarak Steam uygulaması edinmeniz ve bu uygulama üzerinde hesap açmanız gerekmektedir.

Uygulama üzerinde hesabınızı açtıktan sonra hareketli arka plan yapabilmek için Wallpaper Engine adlı uygulamayı satın alın. Uygulamayı satın aldıktan sonra internet üzerinde erişebileceğiniz birçok hareketli arka plan dosyası sayesinde sizde masaüstü arka planınızı hareketlendirebileceksiniz. Eğer mevcut tasarımlardan birini beğenmediyseniz sizde kendi arka planınızı tasarlayarak kendinize özel arka plan sahibi olabilirsiniz.

Windows 10 Hareketli Arka Plan Nasıl Yapılır?

Özel İçerikler Oluşturun

Eğer video yapım işlerinde başarılı iseniz 5 ile 10 saniye arasında değişen bir video hazırlayın ve mp4 formatında kayıt edin. Sonrasında videonuz için preview adında görsel olarak kaydedin. Uzantısı jpeg olmalıdır. Sonrasında json veri formatında verilerinizi yazın.

Wallpaper Engine uygulamasını açın. Wallpaper Değiştir yazısına tıklayın. Gelen pencerede Dosya aç butonuna tıklayın ve mp4 uzantılı dosyanızı seçin. Böylece kendi hazırladığınız video dosyası arka plan olarak kayıt edilecektir.

Wallpaper Engine Bir Numara

Uygulamayı satın aldıktan sonra birçok özelliğe erişim sağlayabileceksiniz. İlk olarak akıllara takılan bir soruyu cevaplamak gerekirse uygulama performans bakımından sıkıntı yaratmamaktadır. En az şekilde kaynakları kullanacak biçimde ayarlanan programda sadece .mp4 değil diğer video formatlarında da arka plana sahip olabilirsiniz.

Ekran çözünürlük ve boyutlarına göre ayarlama yapabilirken aynı zamanda atölyede yer alan çalışmalardan ekranınıza uygun olan bir arka planı indirebilirsiniz. İsterseniz sık ziyaret ettiğiniz bir web sitesini ya da cep telefonu ekranı kullanabilirsiniz.

Göz atın:   Türk Telekom’da Yeni CEO Ümit Önal!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu