Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Güncellemelerinin Neden Sorunlu Olduğu Belli Oldu

Windows 10 güncellemeleri, Microsoft için oldukça utanç verici bir çalışmaya devam ediyor ve neredeyse her yeni aylık veya özellik güncellemesi düzelttiklerinden daha fazla şeyi bozuyor gibi görünüyor.

Son zamanlarda, Windows 10 endişe verici miktarda hatadan rahatsız oldu. Windows Update karmaşası, belgeleri, resimleri ve tüketicilerin diğer dosyalarını silen bir hata getiren Ekim 2018 Güncellemesi ile başladı.


Ekim Güncellemesi çöküşünden sonra, Microsoft, Mayıs 2019 ile çok dikkatli bir yaklaşım benimsedi; bu, felaketin piyasaya sürülmesinin tekrarlanmasını önlemek için yavaşça ortaya çıktı.

Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nin kendisi bir karmaşa olmasa da, Microsoft uzun süredir devam eden bazı küçük hataları düzeltmek için toplu güncelleştirmeler gönderdi, ancak aylık güncellemeler yüksek düzeyde CPU kullanımına neden olan yeni bir hata getirdi.

Sonra Cortana’yı düzeltmek için başka bir toplu güncelleştirme gönderildi, ancak Başlat menüsünü ve hatta Görev Çubuğunu kırdı. Ayrıca bazı yapılandırmalarda internet bağlantısı kesildi ve başka bir düzeltme ses sorunlarına neden oldu . Tüm bu sorunlar yıl sonunda Microsoft tarafından belgelendi ve çözüldü.

Windows 10 Güncellemelerinin Neden Sorunlu Olduğu Belli Oldu

Test ekibi işten çıkarıldı!

2014 yılında Microsoft, Windows test ekibini işten çıkardı ve şirket, çoğunlukla gerçek dünya yapılandırmalarında ki güncellemeleri sınamayı bıraktı.

Sanal makinelere ek olarak, Microsoft artık meraklı ve hayranlardan oluşan bir grup test kullanıcısı olan Windows Insiders’a güveniyor.

Kullanıcıların çoğu yeni özellikleri test etmek için Insider programına kaydoldular ve geri bildirimleri çoğunlukla özellik talepleridir. Bazı test uzmanları hataları rapor etseler de, bu tür geri bildirimler başka geri bildirim veya özellik talepleri dağının altına gömülür.

Büyük güncellemenin kullanıma sunulmasından sonra Microsoft, sadece birkaç değişiklik içeren küçük bir sürüm olan Kasım 2019 Güncellemesini başlattı ve çoğumuz bunun hatasız bir deneyim sunmasını umuyordu. Ancak, kullanıcılar güncelleştirmenin Dosya Gezgini’ni bozduğundan şikayet etti ve Microsoft sorunu henüz resmi web sitesinde kabul etmedi.

Daha sonra yayınlanan Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi’nde gidişat biraz düzeldi ancak bu sefer de aylık güncellemelerde sorun çıktı. Yüksek düzeyde CPU kullanımı, internete bağlanamama problemi, ses sorunu, Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu’nun bozulması gibi hatalar meydana geldi.

Büyük sonbahar güncellemesi olan Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi, Dosya Gezgini‘ni bozdu. Kısa bir süre önce yayınlanan Ocak ayı toplu güncellemesi ise bazı sistemlerde önyükleme ve mavi ekran hatasının yaşanmasına neden oluyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu