Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Yeni gelecek olan büyük Windows 10 güncellemesinin kod adı ortaya çıktı. Microsoft’un ilk dijital Build 2020 konferansı bu hafta gerçekleşti ve geliştiriciler için birkaç heyecan verici haber duyuruldu.

Yeni büyük Windows 10 güncellemesinin kod adı “Iron (FE)” olarak ortaya çıktı. Bunlardan biri, Linux için Windows Alt Sistemi için DirectX’in yayınlanmasıydı. Blog yazısında Microsoft, DirectML ve NVIDIA CUDA desteğinin, “Iron (Fe)” olarak adlandırdığı işletim sisteminin bir sonraki sürümünü test etmeye başladıklarında Hızlı derlemede Insider’a geldiğini söyledi. Ancak bu bölüm artık blog yayınından kaldırıldı.


DxCore, D3D12, DirectML ve NVIDIA CUDA desteği, Fast ring RS_PRERELEASE’ten alma derlemelerine geri döndüğünde bir Windows Insider Fast derlemesine yakında geliyor. Fast ring Insider’lar önümüzdeki ay Windows 10 2021 kodlu Iron (Fe) testine başlayacak.

Şirketin resmi blog sayfasında 2021’de yayınlanması planlanan Windows 10 güncellemesinin Iron (Fe) adı altında geliştirildiği bilgisi yer aldı. Yazılım devi daha sonra bu ismi siteden kaldırsa da Google önbelleğinden silmesi mümkün olmadı.

Iron (Fe) Windows 10 güncellemesi

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Haziran ayında başlayan testle birlikte, şirketin gelecek yıl halka sunması gerekmeden önce birkaç aylık sağlam bir teste tabi tutulacak.

Windows artık Panos Panay ve Amanda Langowski’nin yeni liderliğinde olduğu için sürüm zaman çizelgesinde de bazı değişiklikler olabilir. Güncellemenin getireceği yenilikler hakkında konuşmak için henüz çok erken ancak yeni Başlat menüsü ve Akıcı Tasarım diline sahip simgeler göreceğiz. Ayrıca canlı karolar kaldırılacak.

Windows 10 kullanıcıları, yeni liderliğin umarım işletim sisteminin kararlılığına ve güvenilirliğine odaklanmasını umuyor ve yeni güncellemelerin getirdiği sistem kırma hatalarını ortadan kaldırıyor. Elbette, Microsoft kullanıcı arayüzünde yaptığı değişikliklerlı sınırlı kalmayacak. Bunun dışında WSL2 (Windows Subsystem for Linux 2) için DirectX desteği sunulması da bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Iron (Fe) güncellemesiyle ilgili daha detaylı bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Yeni Büyük Windows 10 Güncellemesinin Kod Adı Ortaya Çıktı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu