Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10’da Artık Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

Google Chrome, ilk günlerinden beri özellikle Windows’da RAM tüketimi ile ünlüdür.

Neyse ki, bu yıllar sonra bir düzeltme alacaktır. En son Windows 10 Mayıs 2020 (20H1) güncelleştirmesi yeni segment yığın bellek geliştirmeleri getiriyor. Google Chrome gibi bundan yararlanan Win32 uygulamaları, genel bellek kullanımını azaltabilecektir.


Microsoft tarafından en son Windows 10 güncelleştirmesindeki geliştiriciler için sunulan yeni ‘SegmentHeap’ değeri modern bir yığın uygulamasıdır. Redmond merkezli şirkete göre, Windows 10 sürüm 2004 veya daha yenisini çalıştıran makinelerde “genel olarak genel bellek kullanımınızı azaltacaktır.

Windows 10'da Artık Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

Yazılım devi ayrıca bu yeni SegmentHeap değerini en son Chromium tabanlı Edge tarayıcısını kullanmaya başladığını da doğruladı. Ayrıca, Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesindeki ilk testlere göre bellek kullanımının arının %27 azaldığını belirtiyor.

Aynı şekilde, Google Chrome geliştiricileri de bu yeni uygulamadan yararlanmak için benzer değişiklikler yapabilirler. Neyse ki, Chromium Gerrit hakkında yakın zamanda yapılacak değişiklikleri açıklayan bir yorum yapıldı.

Windows 10'da Artık Google Chrome Daha Az RAM Tüketecek

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu