Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Etkinleştirme

Bugün sizlere Windows 10 etkinleştirmek için yapmanız gereken adımları detaylı olarak anlatıyoruz.

Günümüzde kullanılan bilgisayarların çoğu Windows işletim sistemi ile çalışmaktadır. Windows 10 ise bu işletim sisteminin en son çıkan versiyonudur.


Windows 10 işletim sistemi kullanıcılara birçok farklı avantaj sağlamaktadır. Ancak bu işletim sisteminin doğru bir şekilde kullanılabilmesi için etkinleştirilmesi gerekmektedir. Sahip olunan Windows 10 işletim sisteminin etkinleştirilmesine farklı amaçlar ile ihtiyaç duyulabilmektedir.

İşletim sistemi bilgisayara kurulduğu zaman mutlaka etkinleştirilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bilgisayara yeni bir donanım eklendiğinde de etkinleştirme işleminin yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yaşanan sistem arızaları da etkinleştirme işlemlerine ihtiyaç duyulmasına sebebiyet vermektedir.

Piyasada birçok farklı ücret işe sunulan Windows 10 etkinleştirme ürün anahtarları bulunmaktadır.  Bu ürün anahtarları dikkate alınmamalıdır. Çünkü bu ürün anahtarları gerek bilgisayar gerekse de kullanıcı için zararlı ve olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Özellikle bilgisayarın güvenliği için bu ürün anahtarları tercih edilmemeli ve orijinal ürün anahtarlarına başvurulmalıdır.

Windows 10 Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Windows 10 etkinleştirme işleminin yapılmasının ilk yolu işletim sistemi bilgisayara kurulurken ürün anahtarının girilmesidir. Windows 10 kurulum işlemi başlatıldıktan sonra ilerleyen adımlarda etkinleştirme işlemi için ürün anahtarını girin ekranı açılmaktadır. Bu ekran üzerinde bir yazı alanı bulunmaktadır. Bu alana doğrudan Windows 10 ürün anahtarı girilmelidir. Anahtar 25 farklı karakterden oluşmaktadır. İlgili alana ürün anahtarı girildiği zaman etkinleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Windows 10 Etkinleştirme

Eğer ürün anahtarı işletim sistemi kurulurken mevcut ya da hazır değilse, bu noktada kurlumda istenilen ürün anahtarı kısmına hiçbir şey yazılmadan kurulum sağlanmalıdır. Ardından ürün anahtarı hazır olduğunda yine etkinleştirme işlemi sağlanabilmektedir. Bu işlem için öncelikli olarak başlat menüsü açılmalıdır. Başlat menüsünün açılmasının ardından ayarlar kısmına giriş yapılmalıdır.

Güncelleştirme ve güvenlik bölümü açılır. Bu adım sonrasında sağ tarafta bulunan menüde etkinleştirme sayfası yer almaktadır. Etkinleştirme sayfası takip edildiği zaman ürün anahtarını değiştir butonu işe karşılaşılacaktır. Açılan pencerede ilgili alana ürün anahtarı eksiksiz olarak girilmelidir. Ürün anahtarı eksiksiz bir şekilde girildiğinde ileri ve etkinleştir butonlarına tıklanmalıdır. Bu adım sonrasında Windows 10 etkinleştirme işlemi son dere kısa bir sürede tamamlanmış olur.

Windows 10 Etkinleştirme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu