Yeni Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı

Windows 10’a yeni güncelleme geldi. Peki güncellemede neler var? Tüm detaylar bu haberimizde..

Yeni Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı


Microsoft, New York’taki Surface etkinliğinde, Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi‘nin (Windows 10 October 2018 Update) kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Yazılım devi otomatik güncellemeyi 9 Ekim itibariyle başlatacak ancak o tarihe kadar beklemek istemiyorsanız bu sayfadan indirebileceğiniz Windows 10 Güncelleme Yardımcısı ile işletim sisteminin yeni sürümünü sisteminize yükleyebilirsiniz. Veya arama çubuğuna “güncellemeler” yazarak Windows Update üzerinden otomatik olarak yüklenecek olan güncellemeyi eğer beklemek istemiyorsanız, “güncellemelerini denetle” tuşuna basarak yüklemeye hazırlanacaktır.

[sp-related style=”dark” id=”30761″]

Yeni Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı

Ekim güncellemesi Windows 10 işletim sistemine bir dizi yeni özellik kazandırıyor. Bunlardan en ilgi çekici olanı ise Android telefonunuzu PC’ye yansıtmanızı sağlayan Your Phone (Telefonunuz) entegrasyonu. Söz konusu uygulama kullanıcıların bilgisayarlarından mesajlara, bildirimlere ve daha fazlasına erişmesine olanak sağlayacak. Ayrıca Dosya Gezginine koyu mod geldi. Dikkat çeken performans iyileştirmeleriyle de ön plana çıkan güncelleme sayesinde, kullanıcıları oldukça akıcı bir Windows deneyimi bekliyor.

Windows Dosya Gezgini Nasıl Koyu Mod Yapılır?

Ayarlara giriyoruz ve orada kişiselleştirmeye tıklıyoruz. Orada renk kısımı var oraya gelip aşağıdan varsayılan uygulama modunu koyu olarak seçine tıklıyoruz ve dosya gezgini koyu mod oluyor.

Yeni Windows 10 Güncellemesi Yayınlandı

Microsoft gerçekten güncelleme olaylarının üzerinde duruyor. Örneğin: kısa süreli bilgisayarı kullanmadığınız durumlarda yüklemeyi başlatmamak ya da dizüstü bilgisayarlar kullanıcılarına cihazlarını gece şarja takılı bırakmalarını söyleyerek rahatsız etmeden yüklemeyi gerçekleştirmek gibi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu