Tiktok Takipçi Satın Al

Wikipedia İçin Karar Verildi! Wikipedia 2,5 Yıl Sonra Açılıyor!

Wikipedia için açılma kararı verildi mi? Tam 2,5 yıl aradan sonra dünyanın en büyük interaktif ansiklopedisi Wikipedia açılıyor!

Wikimedia Vakfı, erişim yasağı nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunmuştu.


Yapılan başvuruda, Wikipedia isimli internet sitesinin tamamına erişimin engellenmesi kararı verilmesinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiği iddia edilmişti. Anayasa Mahkemesi (AYM), Wikipedia kararını 26 Aralık’ta verdi.

Wikipedia ne zaman açılacak?

Wikipedia İçin Karar Verildi! Wikipedia 2,5 Yıl Sonra Açılıyor!

Yapılan ve sonuna gelinen davada Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Wikipedia’nın Türkiye’de erişime kapatılması nedeniyle yapılan bireysel başvuruda, oy çokluğuyla ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi. Bu demek oluyor ki Wikipedia tekrardan Türkiye’de yayına devam edebilecek.

İhlal kararının 6’ya karşı 10 üyenin oyuyla alındığı öğrenildi. Bu karar ardından Wikipedia’nın yeniden erişme açılması bekleniyor. Karar yeni açıklandığından dolayı yeniden erişime açılacak olan Wikipedia’nın ne zaman açılacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Wikipedia 2,5 yıllık erişim engelinden sonra tekrardan yayına devam edebilecek. Son olarak Wikipedia, 29 Nisan 2017’de engellenmişti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu