Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ta Konuşarak Mesaj Yazma

WhatsApp’ta konuşarak mesaj yazma seçeneği hem Google hem de iOS sesli klavye sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilen bir eylem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sesli mesaj, genel olarak WhatsApp uygulaması üzerinden ses kaydı alınması olarak anlaşılsa da ses kaydı gönderilmesi ile sesli mesaj yazılması aynı durumu anlatmamaktadır.


Ses kaydı alınması işlemi sırasında, WhatsApp klavyede bulunan mikrofon seçeneğine basılı tutulması ve bu sırada konuşulması gerekmektedir. Bu durum ses kaydetmek olarak bilinir ve genel olarak sesli mesaj özelliği ile karıştırılmaktadır.

Ancak WhatsApp’ta sesli mesaj yazılması olayı tamamen klavye ile ilgili bir durum olmakla birlikte, android işletim sistemine sahip telefonlarda Google asistan, iOS işletim sistemine sahip telefonlarda ise, Siri yardımı ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

WhatsApp Sesli Klavye Özelliği

WhatsApp’ta Konuşarak Mesaj Yazma

WhatsApp‘ta konuşarak mesaj yazma işleminin gerçekleştirilebilmesi için öncelikli olarak uygulamaya girilmesi gerekmektedir.

Hangi dilde konuştuğunuz herhangi bir şekilde önemli olmamakla birlikte, telefonun içerisinde bulunan asistan uygulamasının sözcükleri doğru algılaması ve doğru bir şekilde yazması için tane tane konuşmak gereklidir.

Klavyede yer alan mikrofon seçeneğine basıldığında, klavye otomatik olarak kullanıcıyı yönlendirmektedir. Bu yönlendirme işleminde, telefonun işletim sistemine bağlı olarak basıp elinizi çekmeniz ya da basılı tutmanız istenmektedir.

Mikrofona doğru tane tane ve açık bir şekilde konuşulduğunda, klavye, asistan sayesinde söylenenleri kelimelere dökmeye başlar ve genel konuşma dili ile söylenmiş bile olsa, sözcükleri yazım diline uygun olarak kaydederek mesajı sizin için.

Örneğin, mesaj sırasında “eve bi gel sana bişey diycem” derseniz, bu sözcükler klavyede “eve bir gel sana bir şey diyeceğim” şeklinde görünecektir. Bu rehberimizde WhatsApp konuşarak mesaj yazma özelliğine değindik.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu