Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Sohbet Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamalarının en başında olan WhatsApp‘ta sohbet yedeklerinin nasıl alınacağını sizler için anlattık.

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması açık ara farkla WhatsApp uygulamasıdır. Aklınıza gelebilecek çoğu platformda hizmet vermektedir bu uygulama. Gerek Android telefonlarda gerek iOS telefonlarda gerekse web sürümüyle her alanda sorunsuzca mesajlaşma olanağı sağlar.


Telefonlarımızdan ya da webden yazdığımız bu mesajlara daha sonralarda ulaşabilmek, arşivlemek ya da bunlar gibi birçok gerekçe ile sohbetlerimizi yedeklemek isteriz. Birçok kişi ile sohbet ettiğimiz bu uygulama bize sohbetlerimizi yedekleme fırsatını kendisi veriyor. Her platformdan bu sohbetleri yedeklemek gayet kolay.

WhatsApp Sohbet Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Sohbet Yedeklemeleri Nasıl Yapılmaktadır

Android telefonunuzda halihazırda kullandığınız bir Google hesabınızın olması yedeklemenin en basit yoludur. Google Drive yedeklemesi WhatsApp uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Uygulamayı açıp ayarlara gireceğiz daha sonrasında ‘Sohbetler’ seçeneğine tıklayıp ‘Sohbet Yedeği’ne dokunup ardından ‘Google Drive’a Yedekle’ seçeneğiyle yedeklemeyi başlatacağız. Bunun yanında yedekleme sıklığını da seçerek otomatik yedekleme işlemini başlatabiliriz.

iOS kullanıcıları içinse yukarıdaki işlemler aynı olup yedeklemenin yapılacağı konum iCloud hesaplarıdır. Aynı yolu izleyerek sohbet yedeklerinizi kullanmakta olduğunuz iCloud hesabına aktarabilirsiniz.

Tüm bu işlemler otomatik yedekleme sıklığına göre olsa da istediğiniz an manuel olarak da sohbetleri yedeklemeniz mümkündür.

Bunların dışında bazı kullanıcılar sadece bir ya da birkaç kişi ile olan konuşmaları yedekleyip saklamak, ya da tamamına tek dosya üzerinden ulaşabilmek ister. Bu isteğin de gayet basit bir yolu vardır. Web ve Android sürümlerinde yedeklemek istediğiniz sohbete girip seçenekler kısmından ‘Sohbeti Dışa Aktar’ ya da ‘Sohbeti E-postala’ seçeneklerinden herhangi birisini seçip mail yolu ile seçtiğiniz sohbeti .txt dosyası olarak oluşturabilir ve yedekleyip üzerinde işlemler yapabilirsiniz. Ios içinse ‘Sohbeti Dışa Aktar’ seçeneği kişi bilgilerinin alt kısmında bulunmaktadır. Aynı işlemleri iOS’ta da yapabilir ve yedeklerinizi alabilirsiniz

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu