Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Yeni Doğrulanmış Aramalar Özelliğiyle Spam ile Mücadele Etmeyi Amaçlıyor

Google’ın bu yeni özelliği, spam ve dolandırıcılık çağrılarıyla savaşmanın anahtarı olabilir mi?

Ne yazık ki, kişi listenizin dışındaki bir numaradan gelen aramaları cevaplamak isteyip istemediğinizi gerçekten düşünmeniz gereken bir zamanda yaşıyoruz. Çoğu zaman, bu aramalar spam numaralarından veya sizi bir şekilde dolandırmaya çalışan insanlardan gelir.


Google, The Keyword’de, işletmelerin kendilerini doğrulamasını sağlayacak yeni bir “Doğrulanmış Aramalar” özelliğiyle bu sorunla mücadele etmeyi hedeflediğini duyurdu. Böylece, bir müşteriyi aradıklarında kişi tam olarak kimin aradığını ve aramanın yasal olduğunu bilecektir.

Google’ın Yeni Doğrulanmış Aramalar Özelliği Nasıl Çalışır?

Yeni özellik, son kullanıcıların herhangi bir çaba göstermesini gerektirmiyor. Sadece Google’ın Telefon uygulamasını (birçok Android cihazda önceden yüklenmiş olan) kullanmanız gerekir. Telefonunuzda Google’ın Telefon uygulaması yoksa Google, bu haftanın ilerleyen günlerinden itibaren daha da fazla Android cihazında indirilebileceğini söylüyor.

İşletmelerin, işlerini ve telefon numaralarını doğrulamak için biraz çalışma yapmaları gerekecek. Google’ın, doğrulanmış bir iş ortağı olma konusunda daha fazla bilgi talep edebileceğiniz bir web sitesi vardır.

Google, Yeni Doğrulanmış Aramalar Özelliğiyle Spam ile Mücadele Etmeyi Amaçlıyor

Google, yeni özelliği test ettiğini ve işletmeler için yanıt oranlarını büyük ölçüde artırdığını tespit ettiğini söylüyor.

Son kullanıcıların genellikle düşünmediği spam aramalarının yan etkilerinden biri, meşru işletmelerin, telefonlarına cevap vermekten korktukları için müşterilerini elde etmekte ne kadar zorlandıklarıdır. Bu program, numaralarını doğrulamayı seçen işletmeler için bunu düzeltmelidir.

Elbette Google’ın yeni “Doğrulanmış Aramalar” özelliği mükemmel bir sistem değil. iOS cihazları olan çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı ve Google’ın Telefon uygulamasıyla çalışmayan Android kullanıcıları var.

Şirketlerin, yalnızca bazı kullanıcıların bundan fayda sağlayacağını bilerek sayılarını doğrulama çabasına girmeleri buna değer mi? Sadece zaman gösterecek. Ancak, spam ve dolandırıcılık çağrılarıyla mücadele için kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu