Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ta Sınırsız Mesaj Yedekleme Artık Olmayacak!

WhatsApp, yeni bir özellikle gündemde. WhatsApp yedeklemeleri artık Google Bulut hesabında yer alacak. Bu yeni özellik, Android kullanıcıları için geçerli olacak.

WhatsApp, kullanıcıların sohbet ve fotoğraf/video yedeklemelerini depolamak için kullandıkları Google Drive alanını etkileyecek bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. 2018’den bu yana WhatsApp yedeklemeleri Google Drive alanını etkilemiyordu, ancak Aralık 2023’ten itibaren bu durum değişecek. Bu değişiklik öncelikle WhatsApp Beta programına dahil olan ve beta sürümlerini kullanan kullanıcıları etkileyecek. Ardından 2024’ün ilk yarısında kademeli olarak tüm WhatsApp Android kullanıcılarına uygulanacak.

Sınırsız Mesaj Yedekleme Dönemi Bitti


WhatsApp’ta Sınırsız Mesaj Yedekleme Artık Olmayacak!

WhatsApp zaten sohbet geçmişini buluta yedeklemek için Google veya iCloud gibi platformları kullanabiliyor. Ancak WhatsApp yedekleri, iCloud üzerinde depolama kotasına tabiydi. Google hesabında ise bu kota düşmüyordu. Ancak bugünkü haberle birlikte, WhatsApp ve Google arasında yapılan anlaşma sonucunda Android cihazlardaki WhatsApp yedeklemeleri de Google Bulut hesabında depolanacak.

Google One Aylık Fiyatları

 • Standart 200 GB: 19.99 TL / aylık
 • Premium 2 TB: 49.99 TL / aylık
 • Premium 5 TB: 244.99 / aylık
 • Premium 10 TB: 489.99 TL / aylık

  Google One Yıllık Fiyatları

  • Standart 200 GB: 199.99 TL / yıllık
  • Premium 2 TB: 499.99 TL / yıllık
  • Premium 5 TB: 2.449.99 / yıllık

  Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar WhatsApp yedeklerini Google Hesapları, Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar arasında paylaşılan 15 GB’lık ücretsiz depolama alanından yararlanabilecekler. Ancak bu durum sınırsız yedekleme alanının kaldırıldığı anlamına geliyor. Artık WhatsApp yedeklemeleri, Google Bulut hesabında yer kaplayacak ve silinirse depolama alanından da silinmiş olacak.

  WhatsApp, bu değişikliği yapan neden olarak kullanıcıların yedeklemeleri ve verileri düzenleme gereksinimlerinin artması ve Google Drive’da bulunan eski yedeklemelerin güncellemelerle otomatik olarak silinmemesi konusunu gösteriyor.

  Bu durumda, büyük dosyaları ve fotoğrafları WhatsApp’tan silen kullanıcılar, depolama alanında yer açacakları için otomatik olarak yedeklemeye devam edebilecekler. Ancak dosyalarını silmek istemeyen kullanıcılar, daha fazla depolama alanı satın almak zorunda kalacaklar.

  Ne Düşünüyorsunuz?
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0

  teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

  Rıfkı Erduran

  Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu