Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Para Transferi Dönemi Başladı

Bugünden itibaren Brezilya’daki WhatsApp kullanıcılarına dijital ödemelere açıldı.

Kişiler sohbetlerini bırakmadan güvenli bir şekilde para gönderebilecek veya yerel bir işletmeden alışveriş yapabilecektir. WhatsApp para gönderme işlemi oldukça basit ve ücretsiz.


Artık bir mağazanın kataloğunu görüntülemeye ek olarak , müşteriler ürünler için de ödeme gönderebilecekler. Ödemeleri basitleştirmek, daha fazla işletmenin dijital ekonomiye girmesine yardımcı olarak büyüme için yeni fırsatlar yaratabilir.

Şu anda Brezilya’da aktif olan özellik, yakın zamanda da diğer ülkelerdeki kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Ayrıca, sevdiklerine para göndermeyi bir mesaj göndermek kadar kolay hale geliyor.

WhatsApp’ta para gönderme dönemi

WhatsApp Para Transferi Dönemi Başladı

WhatsApp, ücretsiz para transferi özelliğini Brezilya’da kullanıma sundu. Bir süredir Hindistan’da test edilen bu özellik ilk kez ülke genelinde kullanıma sunuldu.

WhatsApp’ta ödemeler Facebook Pay tarafından etkinleştirildiğinden , gelecekte insanların ve işletmelerin Facebook’un uygulama ailesinde aynı kart bilgilerini kullanması mümkün kılınmış durumda. 

Güvenliği göz önünde bulundurarak ödeme yapmak ve yetkisiz işlemleri önlemek için altı haneli özel bir PIN veya parmak izi gerekecektir. Şirket Visa ve Mastercard ağlarında Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi’den banka veya kredi kartlarını destekleyeceğiz ve Brezilya’nın önde gelen ödeme işlemcisi Cielo ile çalışıyor.

WhatsApp’tan para gönderimi bireysel kullanıcılar için tamamen ücretsiz. Kurumsal hesapların hesap işletim ücreti ödemesi gerekiyor. Diğer ödeme altyapılarına göre daha ekonomik olduğu söyleniyor. Para transferi özelliğinin Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu