Artık Şarkı Sözleriyle Spotify Şarkıları Arayabilirsiniz - TeknoDiot.com

Spotify’a Kullanıcıların Seveceği Bir Özellik Daha Geldi

Kafandaki o şarkının adını hatırlayamıyor musunuz? Şimdi onu sözlerle birlikte Spotify'da bulabilirsiniz.

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Bir şarkının adını hatırlamakta zorlanıyorsanız, ancak kafanızda birkaç satır kalmışsa, Spotify artık dinlemek istediğiniz şeyi bulmanızı kolaylaştırdı.

Bunun nedeni, Android ve iOS’taki Spotify uygulamasının artık şarkı sözlerine göre şarkı aramayı desteklemesidir. Şarkı sözlerini kullanarak Spotify’da şarkı nasıl bulunur?

Spotify’ın bir karaoke özelliği üzerinde çalıştığı haberinin ardından, müzik akışı platformu lirik entegrasyonundan daha fazla yararlanıyor. Spotify tasarımcısı Lin Wang tarafından Twitter’da duyurulduğu üzere artık şarkı sözlerine göre Android ve iOS’ta bulabilirsiniz.

Spotify Şarkı Sözü ile Şarkı Bulma Özelliği

Arama çubuğuna bazı şarkı sözlerini yazmanız yeterlidir; Spotify eşleşen tüm şarkıları ortaya çıkarır. Artık şarkı sözü web sitelerinde dolaşmanıza veya Shazam gibi müzik tanıma uygulamalarını kullanmanıza gerek yok.

Şarkının adını veya sanatçısını bilmeseniz bile, bilmeniz gereken tek şey birkaç kelimedir. Bu açıkçası çok gecikmiş bir özelliktir. Apple Music, 2018’den beri aynı şeyi yapıyor.

Umarım bu yeni şarkı sözü arama özelliği, Spotify’dan bir haber olmasa da yakında masaüstü platformlarında kullanıma sunulacaktır.

Şarkı sözlerine göre arama yapmak hala ihtiyacınız olan şarkıyı bulmak için yeterince iyi değilse, bir adım daha ileri gidebilir ve mırıldanarak arama yapan bir uygulama kullanabilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu