Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp numara değiştirme adımlarını bu içeriğimizde paylaşıyoruz. Şimdi gelin numara değiştirmek için hangi işlemler gerekli bakalım;


Yeni bir telefon numarası aldığınız vakit akla gelen ilk unsurlardan bir tanesi de şüphesiz ki Whatsapp olmaktadır. Genellikle aynı telefon üzerinde Whatsapp numara değiştirme işlemi yapılmaktadır. Bunun adımlarını incelemek gerekirse;

WhatsApp Numara Değiştirme Adımları

  • WhatsApp’ta ayarlar kısmına gelin. Sonrasında da hesap, numara değiştir ve ilerle adımlarını uygulayın.
  • Bu adımı uyguladıktan sonra istenilen yere eski telefon numaranızı ve yeni telefon numaranızı girin ve ileriye tıklayın.
  • Bundan sonra WhatsApp numarasının değiştiğinin bildirimini kimler görsün istiyorsanız bunu seçebilirsiniz. Tüm kişiler derseniz rehberinizde bulunan herkese bildirim gidecektir, sohbet ettiğim kişiler derseniz sadece sohbet ettiğiniz kişilere ve özel derseniz de tek tek seçeceğiniz kişilere bildirim gidecektir.
  • Bu adımı da uyguladıktan sonra bitti kısmına tıkladıktan sonra numara değiştirme işlemi tamamlanacaktır.

WhatsApp Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Yeni telefon üzerinden numara değiştirme işlemi de yapılmaktadır. Bunun için öncelikle WhatsApp geçmişinizi yüklemeniz gerekecektir. Eğer yüklemezseniz sıfırdan WhatsApp’a başlamış olursunuz. iPhone kullananlar iCoud’a, Android cihaz kullananlar WhatsApp geçmişlerinin kayıtlı olduğu hesaplara WhatsApp yedekleme yapmaları gerekir. Böylece WhatsApp geçmişiniz tamamen korunmuş olunacaktır.

Yeni telefonla numara değiştirme oldukça kolay bir işlemdir. Öncelikle market üzerinden Whatsapp’ı yükleyin ve sonrasında yeni telefon numarasıyla Whatsapp’a kaydolun. Sonrasında yapmış olduğunuz yedeklemeleri ayarlar kısmından bularak yükleyebilirsiniz ve bu sayede geçmiş grup mesajlarınız, kişisel mesajlarınız korunmuş olacaktır. İşte bu yöntemlerle 1-2 dakikalık işlemlerde WhatsApp numara değiştirme işlemi yapılabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu