WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti!

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Windows’un mobil platformuna veda etti. Microsoft Store’dan kaldırılan uygulama yarından itibaren Windows telefonlarında çalışmayacak

WhatsApp uygulamasının, Windows cihazları için destek süresi yarın (14 Ocak 2020) itibaren sona erecek. Böylece WhatsApp, Microsoft platformlarından ayrılma sürecini başlatmış oldu.

WhatsApp geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama ile 31 Aralık 2019’dan itibaren Windows Phone birkaç Android ve iOS cihazlar için desteklerini sonlandıracaklarını belirtmişti. Bugün ise WhatsApp uygulaması Microsoft Mağazasından kaldırıldı.

WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti!

WhatsApp her yıl düzenli olarak eskimiş cihazlardan desteğini çekiyor bunun sebebi ise getirdiği yeni güncellemelerin eski cihazlar tarafından desteklenemiyor olması. Windows cihazlarında WhatsApp uygulaması yüklü olanlar birkaç gün daha kullanmaya devam edebilecekler. Ancak 14 Ocak 2020 tarihinden sonra uygulama, Windows işletim sistemine sahip telefonlara sonsuz veda etmiş olacak.

WhatsApp sadece Windows cihazlardan değil, Android 2.3.7 – iOS 8 ve öncesi versiyonlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. Android 2.3.7 – iOS 8 ve öncesi kullanıcıları ise 1 Şubat tarihine kadar mesajlaşma uygulamasını kullanmaya devam edebilecekler.

Eğer bahsedilen versiyonlardan veya daha eski bir versiyon telefonlara sahipseniz yeni model bir akıllı telefon almanız gerekebilir. Ne telefon alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız sizler için hazırladığımız Ocak 2020 En İyi Akıllı Telefonlar haberimize göz atabilirsiniz.

Daha fazla teknoloji haberlerimizi okumak isterseniz Teknoloji Haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

 

Abone Ol 

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!