WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti! - TeknoDiot.com

WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti!

Abone Ol 

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, Windows’un mobil platformuna veda etti. Microsoft Store’dan kaldırılan uygulama yarından itibaren Windows telefonlarında çalışmayacak

WhatsApp uygulamasının, Windows cihazları için destek süresi yarın (14 Ocak 2020) itibaren sona erecek. Böylece WhatsApp, Microsoft platformlarından ayrılma sürecini başlatmış oldu.

WhatsApp geçtiğimiz yıl yaptığı açıklama ile 31 Aralık 2019’dan itibaren Windows Phone birkaç Android ve iOS cihazlar için desteklerini sonlandıracaklarını belirtmişti. Bugün ise WhatsApp uygulaması Microsoft Mağazasından kaldırıldı.

WhatsApp, Microsoft Store Veda Etti!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

WhatsApp her yıl düzenli olarak eskimiş cihazlardan desteğini çekiyor bunun sebebi ise getirdiği yeni güncellemelerin eski cihazlar tarafından desteklenemiyor olması. Windows cihazlarında WhatsApp uygulaması yüklü olanlar birkaç gün daha kullanmaya devam edebilecekler. Ancak 14 Ocak 2020 tarihinden sonra uygulama, Windows işletim sistemine sahip telefonlara sonsuz veda etmiş olacak.

WhatsApp sadece Windows cihazlardan değil, Android 2.3.7 – iOS 8 ve öncesi versiyonlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. Android 2.3.7 – iOS 8 ve öncesi kullanıcıları ise 1 Şubat tarihine kadar mesajlaşma uygulamasını kullanmaya devam edebilecekler.

Eğer bahsedilen versiyonlardan veya daha eski bir versiyon telefonlara sahipseniz yeni model bir akıllı telefon almanız gerekebilir. Ne telefon alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız sizler için hazırladığımız Ocak 2020 En İyi Akıllı Telefonlar haberimize göz atabilirsiniz.

Daha fazla teknoloji haberlerimizi okumak isterseniz Teknoloji Haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

 

Göz atın:   Blızzard'ın Yeni Oyunu: Overwatch 2

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu