Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

WhatsApp kullanıcıları kimlik avı dolandırıcılığına kurban gitti. Siber suçlular WhatsApp messenger kullanıcılarına kimlik avı saldırısı gerçekleştirdi.

Sahtekarlar hedeflerini avlamak için bir Adidas spor markası kullandılar. Saldırganlar, tatilin onuruna hediyeler almayı teklif eden kurbanlara mesaj gönderdi.


Bunu yapmak için, kullanıcılardan sahte marka web sitesine yönlendiren bağlantıyı izlemeleri ve orada bir anket yapmaları istendi.

Bununla birlikte, hediye almak için kullanıcının rekabetle ilgili 20 kişiye mesaj göndermesi gerekiyordu, bu da sadece kimlik avı kampanyasının ölçeğindeki artışa katkıda bulundu.

WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

İlgili Makaleler

Saldırıyı tespit eden ESET‘in, ilk bakışta reklamın makul göründüğünü belirttiği gibi, dikkatli bir analizle kullanıcı, sahte işaretleri kolayca tespit edebilir. Böylece, mesajdaki bağlantı şirketin resmi web sitesine yol açmaz ve saldırganların kullandığı logo eskiydi. Kimlik avcıları yalnızca birkaç ay önce bir alan adı kaydettirdi.

Daha önce, NEWS.ru Rusça konuşan hacker grubu Silence’nin 2020’nin başlarında tropik Afrika’daki birkaç ülkenin büyük bankalarına bir dizi hedefli saldırı yaptığını söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu