WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

WhatsApp kullanıcıları kimlik avı dolandırıcılığına kurban gitti. Siber suçlular WhatsApp messenger kullanıcılarına kimlik avı saldırısı gerçekleştirdi.

Sahtekarlar hedeflerini avlamak için bir Adidas spor markası kullandılar. Saldırganlar, tatilin onuruna hediyeler almayı teklif eden kurbanlara mesaj gönderdi.

Bunu yapmak için, kullanıcılardan sahte marka web sitesine yönlendiren bağlantıyı izlemeleri ve orada bir anket yapmaları istendi.

Bununla birlikte, hediye almak için kullanıcının rekabetle ilgili 20 kişiye mesaj göndermesi gerekiyordu, bu da sadece kimlik avı kampanyasının ölçeğindeki artışa katkıda bulundu.

WhatsApp Kullanıcıları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Kurban Gitti

Saldırıyı tespit eden ESET‘in, ilk bakışta reklamın makul göründüğünü belirttiği gibi, dikkatli bir analizle kullanıcı, sahte işaretleri kolayca tespit edebilir. Böylece, mesajdaki bağlantı şirketin resmi web sitesine yol açmaz ve saldırganların kullandığı logo eskiydi. Kimlik avcıları yalnızca birkaç ay önce bir alan adı kaydettirdi.

Daha önce, NEWS.ru Rusça konuşan hacker grubu Silence’nin 2020’nin başlarında tropik Afrika’daki birkaç ülkenin büyük bankalarına bir dizi hedefli saldırı yaptığını söyledi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei, Coronavirüs Salgını İçin Hastanelere 5G Ağı Kuruyor

Buğra Noyan

Samsung Galaxy Note 8 Bir Ödül Daha Aldı!

Buğra Noyan

Yeni Katlanabilir Telefon Huawei Mate Xs, Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.