Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor! - TeknoDiot.com

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Abone Ol 

Google Plus’ın yerini alacak olan yeni mecra Google Currents duyuruldu, peki Google Currents ne zaman hizmete sunulacak? İşte o tarih:

takipçi satın al
takipçi satın al

Google’ın sosyal ağı Google Plus, Nisan 2019’da kapatıldı. Şu anda, G Suite müşterileri için hala kullanılabilir. Önümüzdeki ay, Currents tarafından devralınacak. Kısa süre sonra yeni mecrasını, çalışanların birbirleriyle anlamlı iletişim kurmasını sağlamak amacıyla açıklandı.

Google, Google Plus’ın yerini alan Currents’ı 6 Temmuz’dan itibaren genel olarak G Suite kullanıcıları için kullanıma sunacak. Google, yeni mecrayı şirketlerin çalışanlarla etkileşim kurmasına ve anlamlı tartışmalara girmesine olanak tanıyan bir araç olarak tanımlar.

Google, Google Plus’ı 2019’da düşük kullanım nedeniyle bir sosyal ağ olarak kapattı. Ancak G Suite müşterileri için bir kurumsal sürüm hala mevcuttu. Kalan Google Plus kurumsal kullanıcıları gelecek ay Currents’a geçirilecek ve Plus bağlantıları Currents URL’lerine yönlendirecek. 

Google Currents, 6 Temmuz’da Açılacak

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Arayüzü, kronolojik olarak veya alaka düzeyiyle sipariş verilebilen ve Google Drive hesaplarından bağlantıların, resimlerin, metinlerin, anketlerin ve içeriğin paylaşılmasına izin veren bir akış hizmeti olacak.

Ayrıca şirket yöneticileri içerik yönetimi özellikleri ekleyecek, belirli akışlara sahip belirli çalışanları hedefleyebilecek ve yayınların platformdaki katılımını izleyebilecek. Google Plus’ı Facebook veya Twitter için potansiyel bir rakip olarak başarısız bir şekilde konumlandırmaya çalışırken, Currents, Slack veya Microsoft Teams’e daha yakından benziyor gibi görünüyor. Currents betaya buradan ulaşabilirsiniz.

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor! Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor! Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor! Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Google Plus Gitti, Google Currents Geliyor!

Göz atın:   Samsung Bixby Yolun Sonuna mı Geldi?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu