Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ta İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır? WhatsApp, dünya çapındaki 2 milyar kullanıcısının tümüne iki adımlı doğrulama sunuyor.

WhatsApp, dünya çapındaki 2 milyar kullanıcısının tümüne iki adımlı doğrulama sunuyor. Ve herkesi bu önemli güvenlik özelliğini bir an önce etkinleştirmeye teşvik ediyoruz.


2017’den beri WhatsApp, tüm kullanıcılarına iki adımlı doğrulama sunuyor. Bu, yazı yazarken 2 milyar insan anlamına geliyor.

Etkinleştirildiğinde, iki adımlı doğrulama, birinin WhatsApp hesabınıza girmesini zorlaştırır. Bu nedenle, henüz yapmamış olan herkesi şu anda WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi tavsiye ediyoruz.

İki Adımlı Doğrulama Nedir?

Başlatılmamış, iki adımlı doğrulama ( iki faktörlü kimlik doğrulama olarak da bilinir ), bir hesaba erişmek için ikinci bir öğe gerektirir. İlk adım genellikle bir paroladır ve ikincisi genellikle bir parola veya PIN’dir. Google, Facebook ve Amazon dahil olmak üzere çoğu şirket, kişisel bilgileri içeren hesaplarda iki adımlı doğrulama sunar. Ve WhatsApp bir istisna değildir.

WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp Çift Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmek için Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > Etkinleştir’e gidin. Ardından, telefon numaranızı her doğrulamanız gerektiğinde girmeniz gereken altı haneli bir PIN oluşturmanız istenecektir. Ayrıca, hatırlamanıza yardımcı olmak için PIN’inizi düzenli aralıklarla girmeniz istenecektir.

WhatsApp’ta iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirdiğinizde, size bir e-posta adresi ekleme seçeneği de sunulur. WhatsApp, PIN’inizi unutmanız durumunda size bir sıfırlama bağlantısı göndermek için bunu kullanır. Bu nedenle, iki adımlı doğrulamayı etkinleştirirken bir e-posta adresi girmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bunu yapmazsanız ve ardından PIN’inizi unutursanız, sıfırlamadan önce yedi gün beklemeniz gerekir.

WhatsApp'ta İki Adımlı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > E-posta Adresi Ekle seçeneğine giderek istediğiniz zaman bir e-posta adresi ekleyebilirsiniz.

WhatsApp’ın iki adımlı doğrulamasıyla ilişkili e-posta adresini, Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > E-posta Adresini Değiştir’i tıklayarak da değiştirebilirsiniz.

Ayarlar > Hesap > İki adımlı doğrulama > PIN’i değiştir’i tıklayarak PIN’inizi değiştirebilirsiniz.

Hatta Ayarlar > Hesap > İki Adımlı Doğrulama > Devre Dışı Bırak > Devre Dışı Bırak seçeneğine giderek WhatsApp’ta iki adımlı doğrulamayı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Yine de bunu önermiyoruz.

İki Adımlı Doğrulama WhatsApp’ınızı Hackerlardan Koruyabilir

Tüm teknoloji şirketleri, kullanıcılarını güvende tutmaktan sorumludur. Ve iki adımlı doğrulama sunmak, bu korumaların önemli bir parçasıdır. Sorun, kullanıcıları kendilerine sunulan araçları gerçekten kullanmaya ikna etmektir.

Bu nedenle, WhatsApp kullanıyorsanız ancak henüz iki adımlı doğrulamayı ayarlamadıysanız, bu makaleyi okuduktan hemen sonra bunu yapmanızı öneririz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu