Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere WhatsApp görüldü kapatma işlemi’ni nasıl yapacağımızı detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde…


WhatsApp görüldü kapatma nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını detaylı olarak anlatıyoruz. İşte görüldü kapatma adımları;

WhatsApp’ta mavi tik bilindiği üzere ilk başlarda olmayan bir uygulamaydı. Eskiden tek tık mesajın gönderilmediğini burada karşı tarafın internetinin kapalı olduğunu gösterirken iki tık da mesajın karşı tarafın cep telefonuna düştüğünü gösterirdi.

Fakat zaten herkesin interneti açık olduğu için de bu karşı tarafın mesajı okuyup okumadığını net bir şekilde göstermiyordu. WhatsApp da bu karışıklığın ortadan kalkması için mavi tık özelliğini getirdi.

Bu sayede mesaj hem iki tık hem de mavi olduğu vakit karşı tarafın mesajı gördüğünü net bir şekilde anlamak mümkün oluyor. Tabii ki bu iyi bir uygulama olsa da bazı durumlarda kişiler karşı tarafın mesajlarını cevaplamak istemeyebilir fakat okumak da ister. Bu tür durumlarda mavi tık sorun halini alıyor.

WhatsApp Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp da bunun için kişilere iki tane şık koymuş durumda. Kişiler isterlerse mavi tık yani görüldüğü kapatabiliyorlar ve bu da oldukça kolay bir işlem.

Fakat bunu kapattıktan sonra karşıdaki kişiye de mesaj attıkları vakit onun okuyup okumadığını da anlamayacaklardır bunun da ek bilgisini verelim. WhatsApp görüldü kapatma işlemi için şu adımları uygulamak gerekir;

WhatsApp Görüldü Kapatma Adımları

  • Öncelikle ayarlar kısmına giriş yapmak gerekir.
  • Sonrasında hesap yazısına giriş yapın.
  • Hesap kısmında gizlilik kısmına girerek okundu bilgisini göreceksiniz. İşte bu normalde aktiftir. Siz bunu pasif hale getirin ve bu sayede görüldü özelliğini kapatmış olacaksınız.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu