Google Asistan'dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde! - TeknoDiot.com

Google Asistan’dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde!

Abone Ol 

Google Asistan, nihayet Telegram, WhatsApp ve diğer üçüncü taraf mesajlaşma servislerindeki mesajları okuma ve cevaplama yeteneği kazandı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Şimdiye kadar, işlevler SMS metinleri ve Hangouts ile sınırlıydı. Bazı durumlarda, Google Asistan mesaj göndermenize izin veriyor, ancak yeni mesajları okuyamıyordu.

Google Asistan’a “mesajımı oku” derseniz, WhatsApp, Telegram, Slack ve diğerleri gibi iletişim platformlarındaki tüm yeni mesajları okuyacak. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, gönderen ayrıntılarının yanında mesajı olan bir kart gösterilir. Bu özelliğin çalışması için Google uygulaması bildirimine erişim vermeniz gerekir. Mesajı gönderdikten sonra orijinal mesaj okunmuş olarak işaretlenir. Söylendiği gibi, resim, video veya başka bir medya içeren mesajlara şu anda erişilemiyor. Bu gibi durumlarda, Google Asistan basitçe “mesaj sadece bir ses eki içeriyor” der.

Google Asistan'dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde!

Android kullanıcılarının çoğu, WhatsApp, Slack ve Telegram gibi popüler mesajlaşma servislerini kullanıyor. Yeni özellik, Android kullanıcılarının üçüncü taraf uygulamaları handsfree kullanmasına izin verecek. Araç sürerken veya yemek pişirme gibi diğer etkinlikler sırasında yeni mesajları kontrol etmek de yararlıdır.

Bu yılın başlarında, Google’ın yeni nesil Asistanını 10 kat daha hızlı hale getirdiğini öğrendik. Bunu başarmak için şirket AI modelinin boyutunu 100 GB’dan 500 MB’a çıkaracak. Dahası, kullanıcılar artık her zaman “Hey Google” demek zorunda kalmadan sohbet edebilecekler.

Göz atın:   Xiaomi Mi 8'e, MIUI 11 Beta ile Android 10 Geldi!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!