teknodiot.com
   
     

Google Asistan’dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde!

Google Asistan'dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde! Android Haberleri İnternet Haberleri Mobil Uygulama Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Google Asistan, nihayet Telegram, WhatsApp ve diğer üçüncü taraf mesajlaşma servislerindeki mesajları okuma ve cevaplama yeteneği kazandı.

Şimdiye kadar, işlevler SMS metinleri ve Hangouts ile sınırlıydı. Bazı durumlarda, Google Asistan mesaj göndermenize izin veriyor, ancak yeni mesajları okuyamıyordu.

Google Asistan’a “mesajımı oku” derseniz, WhatsApp, Telegram, Slack ve diğerleri gibi iletişim platformlarındaki tüm yeni mesajları okuyacak. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, gönderen ayrıntılarının yanında mesajı olan bir kart gösterilir. Bu özelliğin çalışması için Google uygulaması bildirimine erişim vermeniz gerekir. Mesajı gönderdikten sonra orijinal mesaj okunmuş olarak işaretlenir. Söylendiği gibi, resim, video veya başka bir medya içeren mesajlara şu anda erişilemiyor. Bu gibi durumlarda, Google Asistan basitçe “mesaj sadece bir ses eki içeriyor” der.

Google Asistan'dan Mesajlaşma Uygulamaları Kullananlara Müjde! Android Haberleri İnternet Haberleri Mobil Uygulama Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Android kullanıcılarının çoğu, WhatsApp, Slack ve Telegram gibi popüler mesajlaşma servislerini kullanıyor. Yeni özellik, Android kullanıcılarının üçüncü taraf uygulamaları handsfree kullanmasına izin verecek. Araç sürerken veya yemek pişirme gibi diğer etkinlikler sırasında yeni mesajları kontrol etmek de yararlıdır.

Bu yılın başlarında, Google’ın yeni nesil Asistanını 10 kat daha hızlı hale getirdiğini öğrendik. Bunu başarmak için şirket AI modelinin boyutunu 100 GB’dan 500 MB’a çıkaracak. Dahası, kullanıcılar artık her zaman “Hey Google” demek zorunda kalmadan sohbet edebilecekler.