«
WhatsApp, Google Drive Yedeklemesini Durduruyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp’ı 1 milyar kullanıcı kullanmakta. Kasım ayından bu yana mesajlarınızı yedeklemek içinGoogle Drive depolama alanından ödün vermek zorunda kalmayacaksınız.

Google Drive’a yedeklenen WhatsApp verileri artık bulutta mevcut. Ancak Facebook’un şirketi kişisel hesabınızdayken bile bu yedeklemeleri tamamen ücretsiz hale getirmek için Google ile bir anlaşma yaptı. Normalde mesajlaşma için kullandığınız bir telefonu kaybederseniz veya bağlantıyı keserseniz tüm mesajlarınızın dokunmasını sağlamanın uygun bir yoludur.

Whatsapp mesajlaşma sunucularınızdaki mesajları depolayan diğer mesajlaşma uygulamalarından biraz farklıdır: telefonların arasındaki iletişimleri senkronize etmek için başka bir şirketin bulut hizmetine mesaj göndererek kullanıcıların yedeklemelerini gerektirir.

WhatsApp, Google Drive Yedeklemesini Durduruyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri

Android kullanıcıları her zaman Google Drive’ı kullanırken Apple kullanıcıları mesajlarını iCloud’da tutar. Ancak bir yıl veya daha uzun bir süredir güncellenmemiş olan WhatsApp yedeklerinin Kasım güncellemesiyle silineceğini unutmayın. WhatsApp ekibi telefonunuzu herhangi bir yedeklemede Wi-Fi’ye bağlamanızı öneriyor; Çünkü “yedekleme dosyaları boyut olarak değişebilir ve mobil veri tüketimi ek maliyetlere neden olabilir.” WhatsApp kullanıcıları buluttaki herhangi bir sohbeti otomatik olarak yedeklemek için kendi hesaplarını kurabilirler veya cihazınızın yerel depolama veya uygulamasının “Ayarlar ” sekmesine giderek manuel olarak bu işlemi yapabilirsiniz. Son olarak Kasım ayına kadar düzenli olarak WhatsApp yedeğinizi yapın deriz.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *