TeknoDiot
     
     
     

WhatsApp, Google Drive Yedeklemesini Durduruyor

WhatsApp, Google Drive Yedeklemesini Durduruyor

WhatsApp’ı 1 milyar kullanıcı kullanmakta. Kasım ayından bu yana mesajlarınızı yedeklemek içinGoogle Drive depolama alanından ödün vermek zorunda kalmayacaksınız.

Google Drive’a yedeklenen WhatsApp verileri artık bulutta mevcut. Ancak Facebook’un şirketi kişisel hesabınızdayken bile bu yedeklemeleri tamamen ücretsiz hale getirmek için Google ile bir anlaşma yaptı. Normalde mesajlaşma için kullandığınız bir telefonu kaybederseniz veya bağlantıyı keserseniz tüm mesajlarınızın dokunmasını sağlamanın uygun bir yoludur.

Whatsapp mesajlaşma sunucularınızdaki mesajları depolayan diğer mesajlaşma uygulamalarından biraz farklıdır: telefonların arasındaki iletişimleri senkronize etmek için başka bir şirketin bulut hizmetine mesaj göndererek kullanıcıların yedeklemelerini gerektirir.

WhatsApp, Google Drive Yedeklemesini Durduruyor

Android kullanıcıları her zaman Google Drive’ı kullanırken Apple kullanıcıları mesajlarını iCloud’da tutar. Ancak bir yıl veya daha uzun bir süredir güncellenmemiş olan WhatsApp yedeklerinin Kasım güncellemesiyle silineceğini unutmayın. WhatsApp ekibi telefonunuzu herhangi bir yedeklemede Wi-Fi’ye bağlamanızı öneriyor; Çünkü “yedekleme dosyaları boyut olarak değişebilir ve mobil veri tüketimi ek maliyetlere neden olabilir.” WhatsApp kullanıcıları buluttaki herhangi bir sohbeti otomatik olarak yedeklemek için kendi hesaplarını kurabilirler veya cihazınızın yerel depolama veya uygulamasının “Ayarlar ” sekmesine giderek manuel olarak bu işlemi yapabilirsiniz. Son olarak Kasım ayına kadar düzenli olarak WhatsApp yedeğinizi yapın deriz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Masrafsız Dijital Banka Enpara’ya Sanal Kart Özelliği Geldi

Buğra Noyan

2018 Netflix Verileri Açıklandı

Buğra Noyan

Düzgün İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.