AMD

WhatsApp Duruma Link Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Duruma Link Ekleme

WhatsApp duruma link ekleme nasıl yapılabileceğinin tüm adımlarını bu içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz. WhatsApp’a Instagram hikayelerine benzer özellik olan “durum” özelliği sunulmuştu.

İlk olarak hikayelerde link ekleme Instagram ve Snapchat gibi sosyal medya adreslerinde şahit olmuştuk. Hikayelerine harici bir bağlantı eklemenizi sağlayan yeni bir özellik ekledi. Bu özellik son derece kullanışlıdır ve insan neden bu kadar uzun süredir eksik olduğunu merak etmektedir.

Yavaş yavaş kullanıma sunulan bir özellik olan WhatsApp durumunuza bağlantı ekleme olanağı artık çoğu akıllı telefon ve tablet için kullanılabilir. Bir bağlantı ekleyebilmek, özellikle WhatsApp’ı iş için kullananlar için yararlıdır. Ürünlerinin reklamını yapmalarına ve kişileri gereksiz yere mesaj alışverişi yapmak zorunda kalmadan doğrudan sayfaya yönlendirmelerine olanak tanır.

Ancak, Instagram ve Snapchat’e ek olarak uzun zamandır WhatsApp duruma link ekleme özelliği birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. WhatsApp yalnızca metin durumu özelliğini 2.17.297’nin üzerindeki sürümlerde kullanıma sunmuştu. WhatsApp duruma bağlantı ekleme adımlarını nasıl yapacağınız aşağıda açıkladık:

İçerik

WhatsApp Duruma Link Ekleme

  1. WhatsApp’ı açın ve durum sekmesine gidin.
  2. Alttaki kayan kalem simgesine dokunun.
  3. URL’nizi “Bir durum yazın” yazan yere girin. Altta bulunan simgeleri kullanarak metnin arka plan rengini veya yazı tipini değiştirebilirsiniz.
  4. WhatsApp Durumunuza bağlayacağınız web sitenizin adresini girin. Bağlantı doğru girilmişse, aşağıda bir önizleme görünmelidir. Emojiler koymak, yazı tipini değiştirmek ve arka plan rengini değiştirmek mümkündür. Bir emoji eklemek için ilgili simgeye dokunmanız yeterlidir;
  5. Gönder düğmesine (Yeşil kayan simge) dokunun.

WhatsApp Duruma Link Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Durumunda GIF Gönderin

Instagram Stories’de gördüğümüzden farklı olarak , WhatsApp Status’ta GIF gönderme işlemi biraz farklıdır. İlk olarak, bir Metin Durumu oluşturmalısınız.

Ardından GIF klavyesini etkinleştirin ve yayınınızı en iyi şekilde gösterecek olan GIF’i arayın. GIF’leri kullanmak, WhatsApp Durumunuza bağlantılar eklerken “bir şeyleri renklendirmenin” en iyi yollarından biridir! Eksiksiz öğreticimizde daha fazlasını görün. Son olarak Whatsapp duruma müzik ekleme adımları için ilgili rehber içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!