Western Digital 20 TB Hard Diskini Duyurdu!

Bulut veri merkezlerinin işletmecileri daha fazla depolama kapasitesine ihtiyaç duyduğundan, daha yüksek kapasiteli HDD’ler geliştirilmektedir. WD ise yapmış olduğu 20 TB hafızaya sahip olan hard diskini kullanıcılarına sunacak.

Veri biriktiricileri daha fazla kapasiteye ihtiyaç duyduğundan, daha yüksek kapasiteli HDD’lere ihtiyaç vardır. Geçen hafta Western Digital, yeni Utrastar DC HC650 20 TB disklerini piyasaya sürdü.

Sürücüler, shingled bir çatıya benzer bir veriyi üst üste koyan shingled manyetik kayıt (SMR) teknolojisine sahiptir. Bu nedenle öncelik birçok kez (WORM) uygulamalarını (örneğin, içerik dağıtım hizmetleri) okuyarak yazmak için tasarlanmıştır. Western Digital SMR sabit sürücüleri ana bilgisayar tarafından yönetilmektedir. Bu yüzden yalnızca uygun yazılıma sahip olan müşteriler tarafından kullanılabilir.

Western Digital 20 TB Hard Diskini Duyurdu!

Western Digital Utrastar DC HC650 20 TB’si, şirket için bir ilk olan, tamamen yeni dokuz plakalı helyum mühürlü kurumsal sınıf platformuna dayanıyor. Yeni 3,5 inç sabit sürücüler 7200 RPM işmili hızına sahiptir ve SKU’ya bağlı olarak bir SATA 6 Gbps veya SAS 12 Gbps arayüzü ile satışa sunulacak. Ürünün hemen piyasaya sürülmesi beklenmediğinden, Western Digital henüz tüm özelliklerini açıklamadı.

Tabak başına yaklaşık 2,2 GB kapasiteye sahip olan Utrastar DC HC650 20 TB HDD’ler, öncekilerden daha yüksek bir sıralı okuma performansı sunuyor. TB başına IOPS performansı eski HDD’lerden daha düşük. Bununla birlikte, Western Digital 20 TB’lik SMR HDD’leri kullanacak olan müşterilerin, sıralı yazmaları en üst düzeye çıkararak SMR’nin fiziksel sınırlamalarını yönetmesi gerekeceği belirtildi.

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda Ultrastar DC HC650 SMR sürücülerinin 20 TB sürümü yıl sonuna kadar örnek olarak sunulacak. Sürücüler müşteriler tarafından kalifiye olduktan sonra gerçek gönderiler başlayacaktır. HDD’ler yalnızca müşterileri seçmek için uygun olacağından, Western Digital birim başına fiyatlandırma yayınlamadı.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!