Tiktok Takipçi Satın Al

Web Sitelerinizin Ziyaretçilerini Nasıl Arttırırsınız?

Dünyanın en muhteşem ürün yada hizmetinizi sunuyor olsanızda insanların bundan haberi yoksa başarılı olamayacaksınız. Zamandan ve mekandan bağımsız çalışan web siteleri ile tanıtım yada pazarlamalarınızı yaparak bütün dünyaya en etkin yollardan işinizi anlatabilirsiniz.

Benzer bir durum web sitenizde de geçerlidir. Dünyanın en mükemmel web sitesine sahip olabilirsiniz. Eğer web sitenizin ziyaretçisi yoksa özellikle de hedef kitlenizi içeren potansiyel müşterileriniz sitenize giriş yapmıyorsa istenilen sonucu elde edemeyebilirsiniz.


Büyük markalar dijital pazarlamayı kullanarak web siteleri üzerinden satış yapmak için ciddi yatırımlar yaparlar. Bugün günümüzdeki ticaretin internete taşınmaya devam ettiğini düşünürsek sizlerde hemen sitenize ziyaretçi çekmeye, ziyaretçileriniz varsada bunların yollarını bulmalısınız.

Sitelerinizin ziyaretçilerini arttırabilecek en etkin bir kaç yöntemi sıraladık.

Reklamlar

Geleneksel pazarlama yöntemleriyle reklamlar vererek sitenize ziyaretçi sağlayabilirsiniz. Geleneksel reklamlar ile kısa vadeli ziyaretçi elde edersiniz. Örneğin bilboard reklamları verdiniz. Billboard reklamı süresi bittiğinde sitenizin reklamını insanlar görmeye devam etmeyecektir.

İş modelinize göre kullanabileceğiniz geleneksel reklamlar sitenizin belirli bir zaman diliminde de olsa ziyaretçi artışı sağlayabilmektedir. Aynı zamanda marka farkındalığını arttıracaktır.

Tercüme Yaptırarak Dünya Çapında Ziyaretçi Alın!

Web sitenizin tercümesini yapmak sitenizin ziyaretçilerini arttırmakla kalmayıp sektörünüzle alakalı bütün dünyanın sizlerden haberdar olmasını sağlayacaktır.

Tercüme yaptırmanız sadece yeterli değildir. Web sitesi tercümesi sayfasından bilgi alabileceğiniz Tercüme Store yetkililerinin deneyimlerinden yola çıkmış olduğu bir kaç tavsiye var. Bunlar;

  • Sitenizin Doğru Tercüme Yapılması
  • Tercümelerin Yüksek Kaliteli Olması
  • Hedef Dilde Anahtar Kelime Araştırmasının Yapılması
  • Tercümelerin sistematik kontrollerden geçmesi

Özellikle doğru tercüme hedef dillerin iyi seçilmesi gerektiğini belirtiyorlar. İngilizcenin yanı sıra yoğunlukta olarak Almanca tercüme, fransızca tercüme ve arapça tercüme geliyor.

Web Sitelerinizin Ziyaretçilerini Nasıl Arttırırsınız?

Sosyal Medya Çalışmaları

Sosyal medya çalışmaları web sitelerinizin trafiğini ücretsiz arttırabileceğiniz en etkin alanlardan bir tanesidir.

Linkedin, Pinterest, twitter, youtube, facebook ve instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanarak sitenize düzenli trafik çekebilirsiniz.

Bunları yaparken open graph kullanmayı unutmayınız.

Dijital Pazarlamayla Hedef Kitlelerinizi Bulun!

Dijital pazarlama günümüzün yeni pazarlama alanıdır. Sanal dünyadaki pazarlama araçlarını bütçenize göre kullanarak satışlarını ve ziyaretçilerinizi ciddi oranlarda arttırabilirsiniz.

Dijital pazarlama içerisinde bir çok kanalı barındırmaktadır. Bunlar seo, sem, email marketing, smm gibi çok geniş kapsamlı iş alanlarıdır. İş modelinize uygun kanalları seçerek sitenizin ziyaretçilerini arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Bir televizyona reklam verdiğinizi düşünün. Siz ultra lüks ev dekorasyon malzemeleri satıyorsunuz. Reklamı alakalı ve alakasız bir çok kesim görecektir ve sitenizde trafik oluşturacaksınız.

Burada oluşan trafik gereksiz trafik olacaktır çünkü hedef kitleniz değildir. Dijital pazarlama sayesinde sadece hedef kitlelerinize yönelik reklam yayınlamaları yaparsınız.

SEO İle Organik Sonuçlar

Arama motoru optimizasyonu olan seo uzun vadeli olarak google’da organik sonuçlarda yer almak için yapılan işlemlere denilmektedir.

SEO ile sitenize ciddi oranda ücretsiz ve kaliteli trafik çekebilirsiniz. Sektörünüzün rekabetine ve analiz yeteğiyle alakalı bir durum seo işlemleri basit gibi gözüksede sitenizin bütün süreçlerini kapsamaktadır.

İçerik Pazarlaması

Diğer dijital pazarlama kanallarında olduğu gibi içerik pazarlaması ile yapabileceğiniz etkili çalışmalar sonucunda web sitelerinizin trafiğini arttırabilirsiniz.

Email Marketing

Email pazarlaması uzun süredir devam eden bir kanaldır. Elinizde güzel datalar varsa hem satış anlamında hemde ziyaretçi anlamında çok iyi geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

SMS Diye Geçmeyin!

SMS’de sitenizin trafiğini belirli bir süreç içerisinde arttırabilir. SMS kampanyaları yapmak için telefon numarası kişilerin izin vermesi gerektiğini, izni olmadan gönderdiğiniz SMS’lerin suç sayıldığını da belirtelim.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu