Tiktok Takipçi Satın Al

Gaming in Turkey’den Yeni Espor Yatırımı

Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere Future Communications Company ile iş birliğinin ardından yeni bir yatırıma daha hazırlanıyor.

Gaming in Turkey, 2020 yılının Ocak ayı itibarıyla Gaming in MENA adıyla yurtdışında ilk kez bir ofis açacak. Şirket, bu yatırım ile Orta Doğu’da oyun ve espor hizmetlerini sunmayı hedefliyor.


Gaming in Turkey, Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini geliştirmek üzere yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Daha önce Future Communications Company ile iş birliği yapan şirket, 2020 yılının Ocak ayı itibarıyla Orta Doğu bölgesinde özellikle oyun firmalarının da bölgedeki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak lokal bir ekip ile birlikte merkez bir ülke seçerek ofis açacak.

Gaming in MENA ile Orta Doğu bölgesine oyun ve espor alanında tüm hizmetlerini sunarak buradaki markaların ihtiyaçlarına çözüm olacaklarını açıklayan

Gaming in Turkey Kurucu ve CEO’su Ozan Aydemir

“Sene başında projesine başlanılan ve 2019’un Aralık ayında açılacak olan Kuveyt’teki espor Merkezi Rush for Run ile birlikte Orta Doğu bölgesinde bulunan veya bölgeye yatırım yapmak isteyen oyun firmaları ve markalara birçok fırsat sunacağız. Özellikle oyun firmalarının bölgedeki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak lokal bir ekip ile birlikte yeni ofisimizi gene Kuveyt’te açacağız. Bu lokal ekip Türkiye ofisimizdeki deneyimli ekip tarafından yönetilecek. Espor organizasyonlarından, influencer, dijital pazarlama veya PR gibi tüm pazarlama faaliyetlerini aynı Türkiye’de gerçekteştiridiğimiz şekilde Orta Doğu için de yapacağız. Neredeyse bütün oyun ve espor ekosisteminin girmek istediği ama oldukça lokal deneyim gerektiren Orta Doğu bölgesi için çok güzel kazanımlar yaratacağımıza inanıyorum.” dedi.

Orta Doğu’nun pazar büyüklüğü 5 milyar dolar

Araştırma firması Newzoo’ya göre, MENA oyun pazarı 2018 yılında 4.7 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Ozan Aydemir, “Bölgenin 2018 cirosuna baktığımız zaman 5 milyar dolara yaklaştığını görüyoruz. Türkiye’de bunun içinde. Sektörel olarak ciro yüksek gözükse de aslında çok daha fazla büyüme kapasitesine sahip bir bölge. Gaming in MENA olarak ana amacımız da bu aslında. Oyun firmalarına oyunlarını daha iyi tanıtabilecekleri fırsatları ve espor organizasyonlarının sayısını arttırmak, ayrıca yerel markaların da bu sektöre yatırım yapmalarını sağlamak. Bu vizyonu oturtmak kolay olmadı tabi ki. 5 senelik Gaming in Turkey hikayesi, şimdi yanına Gaming in MENA’yı da alarak global çapta bir pazarlama ağı kuruyoruz. Amacımız ilerleyen senelerde bunu farklı bölgelere yaymaya devam etmek olacak” dedi.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu