Walkie Talkie Geri Geliyor!

Apple, Walkie Talkie’yi Apple Watch’a geri getiriyor.

Apple bugün, iOS, watchOS ve HomePod‘ da yazılım güncellemelerini başlatıyor ve bu sonbaharda yeni özelliklerle daha büyük sürümler için hazırlanıyor. İOS 12.4 sürümü, güncelleme notlarına göre, “verileri kablosuz olarak aktarma ve doğrudan eski bir iPhone’ dan kurulum sırasında yeni bir iPhone’ a geçirme” özelliğini sunan yeni bir “iPhone geçişi” seçeneği sunuyor.


Apple, iOS cihazları arasında zaten kablosuz bir aktarma seçeneği sundu ancak hemen hemen her şey için iCloud’u kullanıyor. Yeni yöntem, birçok içeriği (uygulama verileri, cihaz ayarları, fotoğraflar vb.) Doğrudan iPhone’dan iPhone’a aktarıyor. Bununla birlikte, taşıma adımı tamamlandıktan sonra uygulamalar App Store’ dan iniyor.

Sevindirici Haber!

Önemli bir şey daha, şifrelerin şu an eski bir iPhone‘ dan yenisine aktarılan verilere dahil edilmesidir. Önceden, güvenlik ve gizlilik nedeniyle şifreler iCloud yedeklemelerinin bir parçası olarak kaydedilmezdi. Şifreleri saklamak için iTunes ile bir cihaz yedeklemesini şifrelemek için bir seçenek vardı, ancak Apple muhtemelen bir bilgisayara ihtiyaç duyulmayan başka bir seçenek bulmak istedi.

Walkie Talkie Geri Geliyor!

iOS 12.4 ayrıca, News Plus bölümünün üstündeki tüm katılımcı yayınlara (The Wall Street Journal gibi gazeteler dahil) erişmeyi kolaylaştırarak Apple News Plus’ ın taranmasını da iyileştiriyor.

Apple, bugünkü güncellemelerin, Apple Watch’ taki Walkie Talkie özelliğini yeniden etkinleştiren bir güvenlik düzeltmesi içerdiğini ve birisinin başka birinin iPhone’ unda izinsiz olarak gizlice dinleyebilme potansiyeline sahip olduğunu belirten bir güvenlik düzeltmesi olduğunu söylüyor. Apple, rapor edilmeden önce kimsenin istismardan faydalandığına dair herhangi bir gösterge görmediğini söyledi. En son watchOS güncellemesi (sürüm 5.3) Apple Watch’ un EKG özelliği ve Kanada ve Singapur’ a düzensiz kalp atışı tespiti desteğini daha da genişletiyor.

Ve son olarak, Apple HomePod akıllı konuşmacısının şu an Japonya ve Tayvan’ da çalışması gerektiğini söyledi.

İOS 12.4′ ün beta sürümleri, Apple’ ın yaklaşmakta olan kredi kartı, yaz boyunca bir süre yayınlanacak olan Apple Kartı için temel destek içeriyordu. Apple Card web sitesi hala değişmeden kaldığı için Apple, Goldman Sachs ile ortak bir çaba olarak piyasaya sürdüğü kart için başvuruları kabul etmeye hazır değil. Apple ve Apple Pay alımlarında günlük para iadesi ve temassız ödemelerin yapıldığı her yerde kullanılabilecek, titanyumdan yapılmış lazerle kazınmış fiziksel kart bir için başvuruda bulunmaya ve test etmeye başlamıştı. Henüz kabul edilmedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu