Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belli Oldu!

Abone Ol 

Almanya kökenli dev otomobil üreticisi Volkswagen, Türkiye’de üretim fabrikası açacağını duyurmuştu. İşte Volkswagen Türkiye fabrikasının yerini sonunda belli oldu. Volkswagen Türkiye fabrikası nerede?

Türkiye’ye yatırım yapacağı netleşen Almanyalı Volkswagen’in Türkiye fabrikasını açacağı yer belli oldu. Ticaret Bakanı Pekcan, Volkswagen’in fabrika kuracağı ili açıkladı.

Şu zamana kadar fabrikanın Türkiye’nin neresinde açılacağına dair net bir bilgi paylaşılmamıştı. Şimdi de bu fabrikanın nereye açılacağı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından açıklandı. Peki, Volkswagen Türkiye fabrikası nerede olacak?

Volkswagen Türkiye fabrikasının yeri belli

Volkswagen Türkiye Fabrikasının Yeri Belli Oldu!

Ticaret Bakanı Pekcan, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Pekcan, Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in Türkiye’ye yapacağı yatırımla ilgili şunları söyledi:

“Volkswagen’in yeni üretim otomobili için Türkiye için olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa’da yapılacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank’ın çalışma alanı tabii.”

Göz atın:   Samsung Galaxy Tab S6 5G Tanıtıldı!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu