TeknoDiot
     
     
     

Vodafone Türkiye Milli Maç Sonrası Mobil Hız Rekorunu Kırdı!

Vodafone Türkiye Milli Maç Sonrası Mobil Hız Rekorunu Kırdı!

Vodafone Türkiye aboneleri, Fransa ile yapılan milli maç sırasında veri kullanımı ve hız rekoru kırdı. Saniyede 1,3 terabit veri kullanım hızı ile A Milli Futbol  Takımı’nın zafer gecesi gelmiş geçmiş en yüksek mobil ve sabit internet kullanımı olarak tarihe geçti.

9 Haziran 2019 – Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone, 2020 Avrupa Şampiyonası elemeleri maçında A Milli Futbol Takımı’nın son dünya şampiyonu Fransa Milli Takımı’nı 2-0 mağlup ettiği ve grubunda liderliğe yükseldiği zafer gecesinde veri kullanım rekoruna imza attı.

Vodafone Türkiye aboneleri Fransa ile yapılan milli maçta saniyede 1.3 terabit kullanım hızıyla gelmiş geçmiş en yüksek mobil ve sabit internet kullanımına ulaştı.

İnternet kullanımının zirve yaptığı maç sonu dakikalarında Vodafone Türkiye altyapısı üzerindeki internet kullanım oranı yüzde 80’lere ulaştı. Böylece Türkiye’nin futbol tarihine geçen 8 Haziran, Vodafone Türkiye için de unutulmaz bir başarı günü oldu.

Vodafone Türkiye Milli Maç Sonrası Mobil Hız Rekorunu Kırdı!

Engin Aksoy: “Katlanarak artan internet trafiğinde en iyi ve kesintisiz müşteri deneyimini sunuyoruz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak müşterilerimizi dijital dünyanın olanaklarından en üst düzeyde faydalandırmak için bir yandan 4.5G şebekemizi geliştirirken diğer yandan da hızla artan internet trafiğinde mükemmel müşteri deneyimini sağlayacak adımlar atıyoruz.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Fransa’yı 2-0 yendiği maç gecesi, bu çalışmalarımızın sonuçlarını aldığımız tarihi bir gece oldu. Yazılım tanımlı şebeke (SDN) teknolojisini şebekesinde kullanmaya başlayan ilk operatör olarak, Vodafone Türkiye aboneleri böylesi önemli bir etkinlikte en yeni ve ileri teknolojileri deneyimleme fırsatı buldu. Sürekli geliştirdiğimiz güçlü şebeke altyapımız sayesinde, katlanarak artan internet trafiğinde en iyi ve kesintisiz müşteri deneyimini sağlamaya devam edeceğiz.”

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


A101’de Bu Hafta Gelecek Teknolojik Ürünler

Hüseyin Ceylan

En Yüksek Ekran Yenileme Hızına Sahip 5 Akıllı Telefon

Buğra Noyan

Hem Windows Hem Android Tablet: Chuwi Hi8 Air

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.