Vodafone Freezone Yenilendi
TeknoDiot.com
 
  

Vodafone Freezone Yenilendi

Vodafone Freezone Yenilendi

Vodafone Türkiye’nin 8 yıl önce hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone yenilendi.

Marka konumlandırma stratejisi, sloganı ve görsel kimliği tamamen değişen Vodafone FreeZone, yeni dönemde gençlere “saçma güzel” bir dünya sunacak. Gençlerin kendi hayatlarında ya da sosyal medyada “saçma ama bir o kadar da güzel” buldukları şeyleri sahiplenecek olan Vodafone FreeZone, gençlere yaşlarına göre değil tutkularına göre hitap edecek.

Vodafone Türkiye, 2010 yılında hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone’un marka konumlandırma stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yeniledi. Bundan böyle “Saçma güzel”sloganıyla gençlere hitap edecek olan Vodafone FreeZone, gençlerin kendi hayatlarında ya da sosyal medyada “saçma ama bir o kadar da güzel” buldukları şeyleri sahiplenecek. Değişen gençlik dünyasına ayak uydurarak kendini yenileyen Vodafone FreeZone, gençler için sunacağı ürün ve hizmetlerde de yaş gruplarını değil, tutku alanlarını temel alacak. Buna göre, Vodafone FreeZone çatısı altında oyun, müzik ve sosyal medya tutkunu gençler için cazip teklif ve fırsatlar yer alacak.

Vodafone FreeZone’un yeni dünyasını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

Vodafone Freezone Yenilendi

“Vodafone Türkiye olarak, gençlere yönelik çalışmalarımızı 8 yıldır ‘Vodafone FreeZone’ markamız altında sürdürüyoruz. Bu süreçte gençliğe yaptığımız toplam yatırım tutarı 173 milyon TL’ye ulaştı. Sinemadan yemeğe, müzikten seyahate çeşitli alanlarda sunduğumuz ayrıcalıklarla gençlerin bütçelerine 83 milyon TL katkı sağladık. Sadece müzik yatırımlarımızın tutarı 90 milyon TL’yi buldu. Bugüne kadar gençlere kendi çizdikleri özgürlük yolculuklarında yol arkadaşı olmayı hedefledik.

[sp-related style=”dark” id=”12829″]

Bundan sonra, yol arkadaşı olmanın ötesine geçiyoruz. Gençlerin dünyasında genç gibi görünen değil, kendisi genç olan bir marka olarak yer alacağız. Ayrıca, gençlik segmentimizdeki müşterilerimizi daha önce demografik özelliklerine göre segmente ederken, şimdi tutkularına ve ilgi alanlarına göre segmente ediyoruz. Bu doğrultuda, gençlerin en büyük tutkuları arasında yer alan oyun, müzik ve sosyal medya alanlarına yatırım yapmayı sürdüreceğiz.”

Yeni FreeZone’da her şey “saçma güzel”

Vodafone Freezone Yenilendi

Vodafone FreeZone, “Saçma güzel” olarak tanımladığı yeni dünyasında, gençlerin en büyük tutkuları olan oyun, müzik ve sosyal medya alanlarını sahipleniyor ve bu tutku alanlarında gençlere fayda sağlayacak teklif ve fırsatlar sunuyor. Oyun alanında League of Legends Şampiyonluk Ligi isim sponsorluğu, müzik alanında ise Vodafone FreeZone Stüdyo ile son bir yıldır gençlerin tutku alanlarına yatırım yapan Vodafone FreeZone, şimdi de gençlere tutkularını “saçma güzel” tarifelerle yaşama fırsatı sunuyor. FreeZone’un yeni tarife dünyasında gençler Instagram, Gamer Video veya Müzik paketlerinden birini seçerek tarifesindeki internetlerini ikiye katlıyor ve internette tutkunu olduğu içerikleri özgürce tüketiyor.

Yeni FreeZone’dan dikkat çeken logo  

Vodafone FreeZone’un 8 yıl önce yaratılan logosu da yenilendi. Şeritli tasarımın geride bırakıldığı yeni logo, sadeleştirilmiş çizgileriyle öne çıkıyor. Beyaz fon üzerinde kırmızının tonları kullanılarak oluşturulan yeni “Vodafone FreeZone” yazısı, logonun eskisine göre daha vurgulu bir biçimde kullanılmasını sağlıyor. FreeZone logosunun kendi içindeki kırmızı tonları, gençlerin farklı beğenilerini yansıtıyor. Birbirine eklenerek oluşturulmuş bantlarla akışkan ve dinamik bir yapı sunan logoda her harf, logo için özel üretildi. Kendisini çevreleyen “sticker” (etiket) benzeri bir bantla kullanılan yeni logo, Vodafone FreeZone’un önümüzdeki dönemde yapılacak tüm pazarlama ve pazarlama iletişimi çalışmalarının merkezi tasarım ögesini oluşturacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Turkcell’den Türkiye’nin ilk 5G Canlı Yayını

Buğra Noyan

Samsung, 5G Cihazlarını 2020’de 40’tan Fazla Ülkeye Getirmek İstiyor

Buğra Noyan

Vodafone’dan Nesnelerin İnterneti Raporu!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.