Tiktok Takipçi Satın Al

Vivo FunTouch OS 10’dan Yeni Bir Uyarı Sistemi Geldi!

Vivo‘nun işletim sistemi olan FunTouchOS 10 yeni özelliği olan Deprem Uyarı Sistemi ile Şubat 2020 Tarihinde yayınlanması bekleniyor. Funtouch OS 10 güncellemesi,  aşamalı olarak farklı farklı cihazlara gelecek.

Vivo, uzun zamandır yeni bir Funtouch OS sürümünün getirmek istiyordu. Akıllı telefon üreticisi, Funtouch OS 10’u yeni özelliklerle birlikte tanıttı. Yakın gelecekte güncelleştirmeyi alacak olan küçük bir grup ayarladı.  Vivo, bir devrim yaparak akıllı telefonlardan Deprem Uyarı Sistemi adını verdiği yeni bir özelliği ortaya koydu.


Vivo FunTouch OS 10 Proje Yöneticisi Xiao Zhuge, çalışma ekibinin şu anda hava durumu ile ilgili yeni bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Şirket, mevcut FunTouch özel kullanıcı arayüzünün en son sürümüne ‘deprem uyarısı’ ekleyeceklerini bildirdi.

Vivo FunTouch OS 10'dan Yeni Bir Uyarı Sistemi Geldi!

Özelliğin şu anda geliştirilmekte olduğunu ve birkaç hafta içinde şirkette dahili testlerden geçirileceğini açıkladı. Bu yeni özellik, Xiaomi’nin en son MIUI 11 özel kullanıcı arayüzü ile sunduğu deprem uyarı özelliğine benzerlik gösteriyor. Rapora göre, Xiaomi, MIUI 11 ve Mi TV’lerde çalışan depremden önce ‘on saniyeden daha kısa sürede’ uyaracağını söylemişti.

Bu özellik, sismik dalgalar tahribat yaratmaya başlamadan önce ‘on saniye’ uyarıları verecektir. Bir deprem sırasında saliseler bile çok önemlidir ve akıllı telefon üreticileri kısa süre içerisinde kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Funtouch OS 10, Vivo süreç arka plan teknolojisi, uygulama paylaşımı ve masaüstü simgeleri ve animasyon efektleri gibi özelliklerle piyasaya sürülmüştü.

Güncellemeyi Alacak Cihazlar

Sunum üç aşamada olacak, en erken olanı Şubat 2020’de başlayacak. Bu güncellemenin şimdilik Çin ile ilgili olduğunu ve şu andan itibaren diğer bölgeler hakkında bir bilgi olmadığını belirtmek gerek.

  • İlk bölümde beklenildiği gibi “Vivo Nex 3, Vivo Nex 3 5G, Vivo X27, Vivo X27 Pro ve Vivo NEX” gibi birinci sınıf telefonlar yer alıyor.
  • İkinci bölüm, Vivo Z5, Vivo Z5i, Vivo Z5x, Vivo S1 ve Vivo S1 Pro gibi diğer orta seviye cihazlara sahip.
  • Son bölüm, Vivo X21s, Vivo X23, Vivo Z3, Vivo Z3i ve Vivo Z3i Standard Versiyon gibi telefonlar güncellemeyi alacak.

Vivo ve teknoloji alanındaki diğer makaleleri daha yakından okumak isterseniz teknoloji haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu