Tiktok Takipçi Satın Al

Twicth Röportajları: Berkay “Vicrains” Yılmazbayhan

Twitch‘de yayınlara başlayan Berkay Yılmazbayhan namı diğer Vicrains ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik.

Yeni konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren Vicrains ile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik.  Bu röportajımızda konuğumuz Berkay Yılmazbayhan namı diğer Vicrains’e birkaç soru sorduk ve cevaplarını aldık buyursunlar.


Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Berkay, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım.

Twitch Kanal Adresi

• Selam Berkay, henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Selam, bir buçuk senedir Twitch platformunda yayın yapıyorum ve ağırlıkla PUBG olmak üzere “rekabetçi” oyunlar oynuyorum.


• Neden “Vicrains” ?

Zafer yağmurlarını ingilizceye çevirdiğimizde “Victory rains” oluyor, birazcık da kısaltınca “Vicrains” 🙂


• Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Uzun süre H1Z1 oynadıktan sonra PUBG açık beta çıktığı gibi oynamaya başladım, daha tam sürüme geçmeden solo bir çok “custom game” ve küçük turnuva kazandım. Arkadaş ortamımın gazıyla da “hadi açayım bari” dedim ve yayıncılık hayatımın bir parçası oldu.


• Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

Sabahları genellikle 9-10 civarı uyanıyorum, yatakta biraz sosyal medya ve gazete takibi yaptıktan sonra kahvaltı faslı oluyor. Öğlen 2-3 gibi de yayın açıyorum, yayın bittikten sonra akşam yemeği ardından da arkadaşlarımla dışarıda vakit geçirip genellikle gece 1-2 gibi uyku moduna geçiyorum diyebilirim.


• Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Açıkcası tabii ki hayatım değişti ama ne çok ne de az. Sosyal medyada ve yayınlarda daha önce hiç yüzünü görmediğim kişilerin “seni seviyorum abi” ya da hakaret içerikli şeyler yazmasına uzun bir süre alışamadım. Onun haricinde kendi ayaklarının üzerinde durmak ve maddi/manevi tüm durumları tek başına idame ettirmek de ciddi sorumluluk isteyen ayrı bir keyif. 🙂


• Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Tabi ki, ben “single player” oyunlar pek sevmediğimden genellikle arkadaşlarımla oynuyorum. Oyun konusunda ki arkadaş çevrem de genelde yayıncı olduğundan, kendi yayınım kapalı dahi olsa arkadaşlarımın yayınlarında bulunmuş oluyorum o bahsedilen can sıkılınca/kafa dağıtmak için oynadığım oyunlarda.


• Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Herkes gibi tabi ki benim de ailem ve arkadaşlarım var. Onlarla zaman geçirmekten mutlu oluyorum. Arada hayatın tuzu, biberi olan şeyler de yaşanıyor ama mühim olan sevgi, güven ve sadakat. Bunlara sahip olduktan sonra her şey bir şekilde tatlıya bağlanıyor.


• İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

GİST etkinliğiydi, Xbox çağırmıştı ve çok şaşırmıştım bir firmanın beni standına çağırmasına. Yanımda Batu Bozkan(Videoyun) ve Tamer Yeşildağ(Oyun Delisi) vardı. Onlarla beraber bir stand paylaşırken, insanların gelip benle fotoğraf çektirmek istemesi, “abi çok iyi oynuyorsun” demesi, “abi dikey tutamaç mı yatay tutamaç mı daha iyi?” vb sorular sorması, herhangi bir şekilde ilgi gösteriyor olması çok mutluluk ve gurur vericiydi.


• Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

Anonim olan insanların yaptığın en küçük yanlışta sanki kendileri kusursuz/hatasızmış gibi, saçma salak eleştiri bile denemez cümlelerine mağruz kalmak.


• Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsiniz?

Bu soru çok geniş bir soru aslında ama özetlemek gerekirse herkesin istediği lezzette ve kıvamda içerik bulabileceği geniş ve güzel bir platform.


• Sosyal medya platformları için farklı bir proje düşünüyor musun?

Aslında son zamanlarda üzerine kafa patlattığım bir konu bu ancak bu tarz konularda çok ince eleyip, sık dokuyan birisiyim dolayısıyla projenin içeriğinden ve sonucundan büyük oranda emin olduktan sonra hayata geçirmeyi tercih ediyorum.


• Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

Artık bir oyunu çok iyi oynamak ya da çok farklı(güzel) içerikler yapmak bile göz önüne çıkmaya yetmeyebiliyor. Ama her ne koşulda olursa olsun oldukları kişiliğin dışında bir “karakter” çizmesinler izleyenlere.( RP dışı konuşuyorum 😀 )


• Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

Önceki sorulardan birinde söylediğim gibi rekabetçi ve FPS oyunların büyük kısmına ilgi duyuyorum. Ama ağırlıklı PUBG oynuyorum, sevdiğim oyun o an neyse onu oynamayı tercih ediyorum diyebilirim.


• Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Elbetteki var, yayıncılığın ömür boyu sürecek bir meslek olacağını düşünmüyorum, en azından benim için. Ticareti seven bir yapıya sahibim ama bunu günümüze uygun, inovatif bir şekilde hangi sektörde hayata geçiririm orası muallak.


• Vakit ayırdığın için TeknoDiot ekibi olarak çok teşekkür ederiz, eklemek istediğin ekstra bir şey var mı?

Projenizin bir parçası olup, küçük de olsa katkı sağlayacak olmak beni çok memnun etti. Başarılarınızın devamını diliyorum. Vakit ayırıp okuyan herkese de çok çok teşekkür ediyorum. Nice shot TeknoDiot!

 

TÜM RÖPORTAJLARIMIZ
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu