Venezuela Neden Emeklilere Bedava Altcoin Veriyor? - TeknoDiot.com

Venezuela Neden Emeklilere Bedava Altcoin Veriyor?

Abone Ol 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, devlet destekli “petro” altcoin formunda bir sürü vatandaşa ücretsiz kripto vermeyi planlıyor.

Teklif, ulusallaştırılmış bir tatil bonusu veya insanların ülkenin resmi altcoinini kullanmalarını sağlamak için yapılan bir zorlama olabilir. CoinDesk’e göre kamu çalışanlarına, emeklilere ve orduya açıktır ve kullanımının düz bir şekilde düşmesini sağlamak için yapılan diğer girişimlerde, bunun dağıtılması Maduro’nun en iyi bahisleri gibi görünmektedir.

CoinDesk’e göre, Maduro ve Venezuela hükümeti, insanları “petro”e ilgilendirmek için her türden kullanım amaçları deniyorlar. Bu, kamu konutlarını finanse etmek için kullanmasını Venezuela Bankası aracılığıyla kullanıma sunmak ve Venezuellalıların yurtdışında çalışırken eve geri göndermelerini sağlayan yeni platformlar geliştirmeye kadar uzanıyor.

Venezuela Neden Emeklilere Bedava Altcoin Veriyor?

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Ancak bir hükümetin açıklamasına göre, yalnızca yaklaşık 400 Venezuelalı altcoini bile kabul ediyor. Ülke genelinde kriptoya geçme konusundaki isteksizliği göz önüne alındığında, Maduro’nun planlanan petro uçağı, ülkeyi kabul etmek için gerçekten teşvik etmenin en iyi yolu olabilir.Hak kazanan herkesin bu hafta devlet destekli kripto cüzdanı PetroApp‘a kaydolması gerekiyor. Ardından hükümet, her birine yarım petro dağıtacak.

Bu yaklaşık 30 $ değerinde – ancak ülkenin aylık asgari ücretinin üçte birinden az olduğu düşünüldüğünde, petro verim, insanları en sonunda çekmek için yeterlidir.

Göz atın:   Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi Aldı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu