Tiktok Takipçi Satın Al

Venezuela Neden Emeklilere Bedava Altcoin Veriyor?

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, devlet destekli “petro” altcoin formunda bir sürü vatandaşa ücretsiz kripto vermeyi planlıyor.

Teklif, ulusallaştırılmış bir tatil bonusu veya insanların ülkenin resmi altcoinini kullanmalarını sağlamak için yapılan bir zorlama olabilir. CoinDesk’e göre kamu çalışanlarına, emeklilere ve orduya açıktır ve kullanımının düz bir şekilde düşmesini sağlamak için yapılan diğer girişimlerde, bunun dağıtılması Maduro’nun en iyi bahisleri gibi görünmektedir.


CoinDesk’e göre, Maduro ve Venezuela hükümeti, insanları “petro”e ilgilendirmek için her türden kullanım amaçları deniyorlar. Bu, kamu konutlarını finanse etmek için kullanmasını Venezuela Bankası aracılığıyla kullanıma sunmak ve Venezuellalıların yurtdışında çalışırken eve geri göndermelerini sağlayan yeni platformlar geliştirmeye kadar uzanıyor.

Venezuela Neden Emeklilere Bedava Altcoin Veriyor?

Ancak bir hükümetin açıklamasına göre, yalnızca yaklaşık 400 Venezuelalı altcoini bile kabul ediyor. Ülke genelinde kriptoya geçme konusundaki isteksizliği göz önüne alındığında, Maduro’nun planlanan petro uçağı, ülkeyi kabul etmek için gerçekten teşvik etmenin en iyi yolu olabilir.Hak kazanan herkesin bu hafta devlet destekli kripto cüzdanı PetroApp‘a kaydolması gerekiyor. Ardından hükümet, her birine yarım petro dağıtacak.

Bu yaklaşık 30 $ değerinde – ancak ülkenin aylık asgari ücretinin üçte birinden az olduğu düşünüldüğünde, petro verim, insanları en sonunda çekmek için yeterlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu