bayigram.com

Valve, Steam’e Popüler Oyunları İle İlgili Yeni Algoritmalar Getirdi

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam’de yenilikler sürüyor. Valve, Steam’e popüler oyunları ile ilgili yeni algoritmalar getirdi.

Steam, şimdiden popüler olan başlıkları size daha az tavsiye eden dijital mağazayı gören bir güncelleme geçirdi.


Yeni oyun keşfetmek, Steam’de oldukça zor olabiliyor zira hâlihazırda oldukça popüler olan oyunların sıralaması, genellikle değişmiyor ve bizim yeni oyun keşfetmemizin önüne geçebiliyor. İşte tam da bunu düzeltmek için kolları sıvayan Valve, Steam’e yeni algoritmalar getirdi.

Bu güncelleme, Steam’in oyunlarda önerdiği şekilde “daha kesin ve daha çeşitli” olmak üzere çeşitli algoritmik değişiklikler ve hata düzeltmeleri uygular.

Platform, bu değişikliklerin nasıl çalıştığını ve bir blog yazısında yapılan bir deneyin sonuçlarını ayrıntılı olarak açıkladı. Steam, Oyunların Tavsiye Beslemesi ve etiketlerle nasıl önerildiğinin değiştirilmesinin ardından, müşterinin katılımında neredeyse yüzde 15’lik bir artış gördüğünü iddia ediyor.

Valve, Steam'e Popüler Oyunları İle İlgili Yeni Algoritmalar Getirdi

Ayrıca, Steam ziyaret edilen benzersiz oyun sayısında yüzde 75, oyun başına ortalama ziyarette ise yüzde 48 artış olduğunu belirtti. Mağazanın diğer alanları, güncellemenin uygulanmasını takiben daha geniş bir oyun grubu boyunca alım artışı gösterdi.

Güncellemeyi son birkaç hafta boyunca topluluğun küçük bir bölümünde test ettikten sonra, Steam bu değişikliklerin “umut verici” olduğunu bildirdi. Güncelleme şimdi tüm Steam kullanıcıları tarafından kullanılabilir duruma geldi.

Bu yeni Steam mağazası güncellemesi , 17 Eylül’de açık betaya girmesi planlanan platformun uzun zamandır beklenen kütüphane revizyon tarihinin duyurusunu takip ediyor. Steam’in kütüphane yeniden tasarımı, iki önemli değişikliği içeriyor: yeni bir renk paleti ve kullanıcı arayüzü ve Olaylar yamaları ve oyun içi olayları vurgulayacaktır.

Ayrıca yeni güncellemenin birkaç gün önce duyurulan kütüphane güncellemesinden sonra geldiğini hatırlatmakta fayda var. Steam, lider olduğu sektörde pozisyonunu korumak için oldukça büyük uğraşlara girmiş gibi duruyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu