bayigram.com

Valorant Hayal Kırıklığı Yarattı

Riot Games’in FPS oyunu Valorant’ın Twitch izlenme sayıları beklenenin altında kaldı.

Valorant, PC’de oynanan 5’e 5, rekabetçi, karakter tabanlı bir birinci şahıs nişancılık oyunu. Keskin becerinin, büyük risklerin, ölümcül oynanışın ve bireysel başarı anlarının öne çıktığı Valorant, yaratıcı oyun tarzlarını ödüllendiriyor.


Sizlerinde oynayıp oynamayacağınıza bakmak adına oyunun sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşmıştık. Günümüzün en popüler MOBA oyunlarından bir tanesi olan League of Legends’ı da geliştiren Riot Games, oyunun kapalı betasında büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Kapalı betanın ardından oyun açıldı ve oyuncularla buluştu.

Twitch’te oyunu izleyen izleyicilere kapalı beta anahtarları bırakmak için ustaca pazarlama planlarından dolayı, akış platformu beta’nın ilk haftasında rekor sayıları gördü ve hype olmayı başarmıştı. Tüm bunlara rağmen resmi sonrası lansmandaki Valorant numaraları hayal kırıklığı yarattı.

Valorant Hayal Kırıklığı Yarattı

Valorant’a ilgi azaldı

temelde iyi karşılanmış bir kapalı beta üzerinden güçlü incelemeler ve yerleşik hype ile piyasaya sürüldü. En büyük endişe nedeni, VALORANT’ın geçen hafta en çok izlenen ilk beş oyunda bulunmamasıdır. VALORANT görüntülemenin kapalı beta sürümünün başlangıcına kıyasla daha düşük olacağı mantıklı . Görünüşe göre büyük isim flamalar çoğunluğu oynuyordu, ama o zamandan beri oyuna soğudu.

Tabii kapalı beta döneminde salgın sürecinin yanı sıra Riot Games ve Twitch’in akıllıca geliştirdiği çıkış stratejisinin etkisi büyüktü. Oyuna hâlâ bir ilgi olsa da oyun, yayınlanmadan önce gördüğü ilgiye de henüz ulaşabilmiş değil. Son olarak Valorant için hazırladığımız geniş kapsamlı rehbere ise buradan ulaşabilirsiniz.

Valorant Hayal Kırıklığı Yarattı Valorant Hayal Kırıklığı Yarattı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu