Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant mobile gelecek mi? Sorusuna verilebilecek cevap “evet” ama ne zaman?


Valorant mobil, beklenenden daha yakın olabilir. Riot Games’in FPS türü aksiyon oyunu Valorant bir süre önce oyuncularla kapalı betada buluştu, buluşmaya devam ediyor. Oyun henüz kapalı betada ve sadece şu anda PC platformu için yer alıyor.

Valorant Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı beta dönemine başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmi olarak yayınlandı

PC’den sonra en fazla oyuncu kitlesi de elbette “mobil” platformda yer alıyor. PUBG Mobile, Fortnite Mobile gibi oyunların yapımcıları tarafından mobil sürümleri çıkış yapmıştı.

Peki Riot Games, Valorant mobil sürümünü hiç düşünmemiş veya düşünmüş olabilir mi? Bizce “Valorant Mobile” gelecek. Ama ne zaman çıkacağı yönünde tahmin edemiyoruz. Hali hazırda Valorant şu anda PC’de kapalı beta sürecinde ve daha yolun başındalar.

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant Mobile Geliyor

Daha önce Proje A olarak bilinen Valorant’ın yakın zamanda Riot Games’in üzerinde çalıştığı yeni “mobil” sürüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bir Reddit kullanıcı olan u / Spacixr, tablet modunda Valorant’ı dizüstü bilgisayarda oynadığını bildirdi. Birkaç gün önce, onu yüklediğinde, ekran tüm tablet modu kontrolleriyle doluydu. Oyun bu dokunmatik kontrolleri kullandığında ve uygulama haritasına yüklendiğinde gerçekten çalıştı. Yani mobil sürüm şu anda halen geliştirilme aşamasında.

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant Mobil Sürümü Oyuncularla Buluşacak

Geçen hafta veri madencisi FireMonkey de aynı ikonları sızdırdı. Hem sızıntıları hem de Riot Games’in en iyi rakiplerinin PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile gibi benzer mobil sürümlere sahip olduklarını birleştirdikten sonra, Valorant’ın PC’de resmi olarak başlaması planlanmış olsa bile Riot’un mobilde de başlatma olasılığını araştırmaya çalışıyoruz.

Bigisayardan konsol ve mobil gibi diğer platformlara geçiş yaptı. Fortnite, 6 milyondan fazla indirme ile bilgisayardan mobile geçiş yapan en büyük oyunlardan biridir. PC’den mobil cihaza geçiş yapan bir diğer büyük isim PlayerUnknown’s Battlegrounds’du. Çok oyunculu battle royale mobile taşındı ve hatta ismini başlığa mobil eklemek için değiştirdi.

PUBG, birkaç ay önce Hindistan’da yasaklanmıştı. PUBG yasağının ardından Mobil Espor senaryosu küçülüyordu. Her PUBG Mobile profesyoneli yeni oyunlar deniyor ve yeni bir oyuna geçmeyi düşünüyor.

Bu arada, Valorant Hindistan’da hızla büyüyor. Valorant, PC oyunlarını da güçlendiriyor. Eski Counter-Strike Uzmanları da Valorant’a geçiyor. Valorant bir FPS PC oyunudur. İlk 13 tur galibiyet için 5 farklı karakterden oluşan iki takım mücadele ediyor. Stratejik olarak yetenek ve silahların mükemmel kullanımı size zafer kazandıracak.

PC senaryosuna hakim olduktan sonra Riot, Valorant Mobile’ı piyasaya sürmeye hazır. Bazı son sızıntılara ve raporlara göre, Valorant Mobile çok yakında gelebilir.

Geçtiğimiz ay Valorant’ın Oyun direktörü Joe Ziegler, “Biz konsol ve mobil gibi diğer platformları keşfederken, şu anda ekip PC’de birinci sınıf bir deneyim sunmak için çok çalışıyor.” Dedi.

Valorant Mobile nihayet başlatılırsa, Mobile Esports’ta başlayacak yeni bir yolculuk olabilir. Hintli PUBG profesyonelleri de Valorant Mobile’a geçebilir. Tanmay ‘Scout’ Singh, Naman ‘Mortal’ Mathur gibi bazı tanınmış PUBG profesyonelleri ve daha birçok PUBG oyuncusu Valorant’a görüldü ve onlar da oyundan keyif aldılar. Yani, Valorant Mobile gelirse, onlar da gidebilir. Son olarak güncel Valorant içeriklerini ise Valorant Haberleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu