Tiktok Takipçi Satın Al

Resmi Olarak Duyuruldu: VALORANT Mobile Geliyor!

CSGO’nun en büyük rakibi Valorant sonunda mobil oyuncularıyla buluşuyor. Valorant mobile geliyor!

Riot Games’in FPS türündeki oyunu VALORANT, ilk yılını doldurdu. Her ay ortalama 14 milyon PC oyuncusunun mücadele ettiği VALORANT, ilk senesinde yarım milyardan fazla karşılaşmaya ev sahipliği yaptı.


Büyük ilginin ardından beklenen müjdeyi veren Riot Games, önümüzdeki dönemde oyunun mobil versiyonuyla da oyuncularla buluşacağını açıkladı.

Oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games, tüm dünyada çok sevilen PC oyunu VALORANT’ın 1.yıl dönümüne özel açıklamalarda bulundu. Dünyanın dört bir yanında VALORANT oynamak için her ay ortalama 14 milyon PC oyuncusunun oyuna girdiğini açıklayan şirket, 1 yıl içinde yarım milyardan fazla karşılaşmanın gerçekleştiğini açıkladı. Riot’un oynaması ücretsiz FPS oyunu, 2 Haziran 2020’de PC platformu için çıkarılmıştı.

Valorant 1 Yaşında!

Bir yılda yarım milyardan fazla karşılaşma. Rekorlara imza atan kapalı beta sürecinden sonra küresel oyuncuların beğenisine sunulan VALORANT, PC’nin dikkat çeken FPS oyunlarından biri olduğunu göstererek hızlıca küresel bir hayran kitlesine ulaştı. Oyunun ilk yılı boyunca VALORANT oyuncuları, takım tabanlı nişancılık oyununda yarım milyardan fazla karşılaşma oynadı.

İlgili Makaleler

VALORANT Mobil Geliyor

VALORANT heyecanının her daim katlanarak büyümesinin sonucunda Riot Games, VALORANT Mobile ile birlikte markayı genişletmeye ve VALORANT’ı dünyanın dört bir yanındaki daha fazla oyuncuyla buluşturmaya hazırlanıyor.Riot Games’in VALORANT Baş Yapımcısı Anna Donlon, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Birinci yıl için en önemli hedeflerimizden biri küresel FPS topluluğunun güvenini ve saygısını kazanmak, ayrıca VALORANT’ın her daim vakit ayırmaya değecek bir taktiksel nişancı oyunu olacağını oyunculara kanıtlamaktı. Giderek büyüyen oyuncu topluluğunun, VALORANT’la yapmak istediğimiz şeyi görmesi ve bunu takdir etmesi bizim hayal ettiklerimizin çok ötesinde bir şey oldu. Aynı rekabetçi VALORANT deneyimini yakında daha fazla küresel oyuncuya ulaştıracak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”  

Riot Games, oyunu tamamen yeni bir izleyici kitlesine getiren bir Valorant Mobile bağlantı noktası yayınlama planlarını duyurdu.

Resmi Olarak Duyuruldu: VALORANT Mobile Geliyor!

 Valorant Mobil Ne Zaman Çıkacak?

Valorant, PC’de başarılı bir lansmanın ardından Mobile’a geliyor. Haber bugün geliştiriciler Riot oyunları tarafından daha geniş bir açıklamanın parçası olarak duyuruldu.

Bu, Riot Games‘in dünyanın dört bir yanından ortalama 14 milyondan fazla PC oyuncusunun Valorant’ı oynamak için her ay giriş yaptığını onayladığı, franchise’ın bir yıllık kutlamasının bir parçası.

Ve devam eden başarının bir parçası olarak Valorant, Valorant’ın Mobile’a gelmesiyle başlayarak yeni platformlara genişleyecek. Ayrıntılar az, ancak daha önceki lansmana dayanarak, Riot Games’in Valorant Mobile’ı aşamalı olarak piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu, muhtemelen Android veya iOS’ta başka konumlara genişlemeden önce bölge kilitli bir Valorant Mobile beta içerecektir.

Şimdilik, Valorant on Mobile için bir çıkış tarihimiz yok ve gelecekte listeye başka hangi platformların eklenebileceğine dair bir haberimiz yok. Riot Games’in konsolda pek bir varlığı yok, ancak önümüzdeki aylarda League of Legends Wild Rift’i konsollarda başlatma planları var.

Riot Games’ten bir mesaj şunu ortaya koyuyor: “Rekor kıran bir kapalı beta çıkışının ve başarılı bir küresel lansmanın ardından VALORANT, PC’de mevcut olan en önde gelen FPS oyunlarından biri olarak ortaya çıkarak, hızla küresel bir hayran kitlesi haline geldi.


Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu