Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant İsim Değiştirme: Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? (2023)

Valorant nick değiştirme özelliğini nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Valorant nick değiştirme özelliğini nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Valorant isim değiştirme adımları için makalemize göz atmaya devam edin!

Valorant oyununda isminizi nasıl değiştirebileceğinizi anlatan bir rehber hazırladık. Valorant, popüler bir çevrimiçi rekabetçi oyundur. Oyuncuların birçok seçeneği var, ancak en önemlilerinden biri, nick değiştirme özelliğidir. Bu yazıda, Valorant nick değiştirme özelliğini nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.


oyuncuların Valorant hesaplarındaki isimlerini değiştirme konusu oldukça önemlidir. Bu makalede, Riot Games tarafından sunulan Valorant isim değiştirme işlemi hakkında her şeyi ele alacağız.

Valorant isim değiştirme işlemi merak edilen konular arasında olduğu bilinmelidir. Valorant son zamanlarda oyuncuların dikkatini çeken oyuncularda merak uyandıran oyunların başında bulunmaktadır. Peki Valorant isim değişme nasıl yapılır?

Valorant İsim Değiştirme Nedir?

Valorant hesabınızda kullandığınız kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz, Riot Games size bir isim değiştirme seçeneği sunar. Bu seçenek, kullanıcı adınızı değiştirmenize ve yeni bir kullanıcı adı seçmenize olanak tanır.

Bu oyun kapalı beta sürümü ile daha da çok kullanıcıların ve oyun sevenlerin dikkatini çektiği bilinmektedir buna bağlı olarak da milyonları ekran başına kitlemiş bulunmaktadır. Şimdi gelin Valorant nick değiştirme işlemini nasıl yapacağımıza.

Oyunu indiren ya da indirdikten sonraki evrede Valorant’ta isim değiştirmeyi yapmak isteyenler bu isteklerini kolaylıkla gerçekleştirebilme imkanına sahip olduklarını bilmelidirler. Kullanıcıların isim değiştirmeleri için başlıca Valorant hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir. Kullanıcılar Riot ID hesapları ile gerekli bilgiler olan bilgilerle beraber ayrıca e posta adresi ve şifrelerinin de girilmesi gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra ise bağlı uygulamalar kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Bağlı uygulamalar kısmına giriş sağlandıktan sonra ekrana çıkan değiştir butonuna tıklanması yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra kullanıcı adını istediği gibi değiştirme imkanına sahip olacaktır.

Valorant İsim Değiştirme: Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? (2023)

Valorant İsim Değiştirme Adımları

 1. Oyun, Riot Games’e ait. Bundan dolayı yapacağımız işlem Riot isim değiştirme işlemi olacak. Hemen buraya tıklayın ve Riot hesabınıza giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan hemen sonra, açılan menüde Riot ID yazan yere tıklamalısınız.(Ekranın hafif sol üstünde, Hesap yazısının hemen altında.)
 3. Açılan menüde Riot ID’nizi görüyorsunuz. Ardından Riot isminizin hemen karşısında yer alan düzenleme işaretine tıklayın.
 4. Artık yeni Riot ID’nizi yazacağınızı kutucuk açılacak. İsim değişikliği için kafanızdaki nicki yazdıktan sonra aşağıdaki “Gönder” butonuna tıkladıktan sonra işlem tamamlanmış olacaktır.

Bu adımlarla birlikte Riot isim nasıl değişir? sorusuna da cevap vermiş oluyoruz.

Valorant İsim Değiştirme: Nick Değiştirme Nasıl Yapılır? (2023)

Adım 1: Riot Hesabınızda Oturum Açın

Valorant’ta nick değiştirmek için öncelikle Riot hesabınızda oturum açmanız gerekiyor. Bu nedenle, tarayıcınızda Riot hesabınıza gidin ve hesabınıza oturum açın.

Adım 2: Riot Hesabı Ayarlarınızı Açın

Riot hesabınıza girdikten sonra, profilinizin bulunduğu sayfaya gidin ve sayfanın üst kısmındaki “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Nick Değiştirme Seçeneğini Seçin

Hesap ayarları sayfasında, “Riot ID” bölümünü bulun ve “Değiştir” seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Yeni Nickinizi Seçin

“Riot ID” değiştirme sayfasında, yeni nickinizi seçebilirsiniz. Nickinizde kullanabileceğiniz karakterlerin ve uzunluğun sınırları vardır. Bu nedenle, nickinizi seçerken bu sınırları göz önünde bulundurun.

Adım 5: Nickinizi Kaydedin

Nickinizi seçtikten sonra, “Kaydet” düğmesine tıklayın. Bu, yeni nickinizi Riot hesabınızda kaydedecektir.

Adım 6: Valorant’ta Nickinizi Değiştirin

Riot hesabınızdaki nickinizi değiştirdikten sonra, Valorant’ta da nickinizi değiştirmeniz gerekiyor. Oyunu başlatın ve ana menüdeki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Açılan menüde “Görünüm” sekmesine tıklayın ve “Riot ID” seçeneğine gidin. Yeni nickinizi yazın ve “Değiştir” düğmesine tıklayın. Bu, Valorant’ta nickinizi değiştirecektir.

Valorant’ta nick değiştirmek için öncelikle Riot hesabınızda oturum açmanız gerekiyor. Bu nedenle, tarayıcınızda Riot hesabınıza gidin ve hesabınıza oturum açın.

Valorant isim değiştirme işlemi ile ilgili öncelikle Valorant’ta gözüken isim aynı zamanda kullanıcının Riot ismi olduğu bilinmesi gerekmektedir. kullanıcının bir isim belirlemesi durumunda Valorant oyununda sonradan ismin değişilmesi istendiğinde değiştirmek için belirli yöntemler vardır.

Valorant’ta nick değiştirme özelliği oldukça basittir. Riot hesabınızda oturum açın, hesap ayarları sayfasına gidin, nick değiştirme seçeneğini seçin, yeni nickinizi seçin, kaydedin ve Valorant’ta da nickinizi değiştirin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra, yeni nickinizle oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Valorant Nick Değiştirme Neden Önemlidir?

Valorant nick değiştirme, birçok nedenle önemlidir. Örneğin:

 • Hesabınızın daha güvenli olmasını sağlar. Kötü niyetli oyuncuların sizinle bağlantı kurmalarını zorlaştırır.
 • Oyun içindeki diğer oyuncularla daha kolay etkileşim sağlar. Daha anlamlı ve özgün bir kullanıcı adı, oyun içi kimliğinizi yansıtır ve diğer oyuncularla daha iyi bağlantı kurmanızı sağlar.
 • Kullanıcı adınızın kişisel tercihinize veya ilgi alanlarınıza daha iyi uyum sağlamasını sağlar.

Riot ID Değiştirme

Valorant nick değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek nick değiştirebilirsiniz:

 1. Oyuna giriş yapın ve hesabınızda oturum açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan oyuncu simgesine tıklayın.
 3. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 4. “Riot ID” seçeneğine tıklayın.
 5. “Değiştir” düğmesine tıklayın.
 6. Yeni bir kullanıcı adı seçin.
 7. Değişiklikleri kaydedin.

Nick değiştirme işlemi oldukça hızlıdır. Değişiklikleri yaptıktan sonra, kullanıcı adınızın değiştiğini hemen görebilirsiniz.

İsim değiştirmek için belirli bir süre aşımı olduğu bilinmelidir ve bu süre 30 gün kadardır. Buna bağlı olarak 30 günde bir değiştirme şartı vardır ancak kullanıcıdan herhangi bir ücret kesimi durumu söz konusu olmayacaktır. Bu rehberimiz de sizlere oyunda isim değiştirme nasıl yapılır detaylıca anlattık. Bu içeriğimiz de Valorant nick değiştirme nasıl yapılır bundan bahsettik.

Valorant kullanıcı adı değişir mi?

Evet değişir. Valorantın sitesinden giriş yaptıktan sonra menüden “RIOT ID” seçeneğine tıklayarak kendi RIOT ID’nizi düzenleyebilirsiniz. Düzenleme yapmak için isminizin yanındaki kalem simgesine tıklayın.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu