Tiktok Takipçi Satın Al

Riot Games’ten Valorant İçin Dev Turnuva: Ignition Series

Riot Games, geçtiğimiz haftalarda çıkardığı yeni rekabetçi oyunu Valorant’ın espor ekosistemini oluşturmak için ilk adımı atarak küresel “Ignition Series” turnuvasını hayata geçiriyor.

Riot Games’in 2 Haziran’da oyuncularla buluşturduğu karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu Valorant, kapalı beta döneminden itibaren oyun dünyasında büyük ses getirmiş ve gözler oyunun espor ayağına çevrilmişti.


Oyuncu beklentilerini karşılamak için bu konuda ilk adımı atan Riot Games, “Ignition Series” adını verdiği Valorant espor turnuva serisini duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki espor severlerin benzersiz bir rekabet deneyimi yaşayabilecekleri etkinliklere imza atmak isteyen şirket, 20’den fazla e-spor organizasyonuyla ortaklık kurdu.

Bu kapsamda espor organizatörleri, deneyimlerini ve uzmanlıklarını kullanarak kendi özgün Ignition Series turnuvalarını tasarlayabilecek. Riot Games’in bu turnuva kurgularından beklentisi ise rekabetçi açık elemeler, gösteri karşılaşmaları, en iyi oyuncuları ve kendini göstermek için çalışan amatörleri bir araya getiren turnuvalar düzenlenmesi.

Riot Games'ten Valorant İçin Dev Turnuva: Ignition Series

Esporun yeni yıldızları keşfedilecek

Kapalı beta süresince dünya çapında 100’den fazla VALORANT turnuvası ve daveti gerçekleşti. Planlanan turnuva serisi ile şirket, daha organize bir etkinlik sayesinde yarışmaları takip etmeyi kolaylaştırıp, küresel Valorant esporunu büyütmeyi ve oyunculara kendi bölgelerinde kariyerlerini inşa etme fırsatı sunmayı hedefliyor.

Ignition Series kapsamında yetenekli oyuncuları keşfetmeye ve üst düzey Valorant takımları için küresel tanınırlık yaratmaya yardımcı olmak için her hafta belirli sayıda turnuva düzenlenecek. Riot Games, güncellenmiş bir programa sahip özel bir açılış ve hafta boyunca sınıfının en iyisi bir deneyim sunmaya rehberlik eden turnuva organizatörleri de dahil olmak üzere çoklu yayın kanalları aracılığıyla turnuva etkinliklerini destekleyecek.

Ignition Series turnuvası, 19 Haziran 2020’de Red Bull ve RAGE Valorant JAPAN Invitational tarafından sunulan Avrupa G2 Esports Invitational ile başlayacak. Şu anda kısıtlı sayıda turnuva duyurulsa da önümüzdeki dönemlerde Türkiye, Kuzey Amerika, Brezilya, Latin Amerika, Kore, Japonya, Güney Doğu Asya, Okyanusya, Avrupa, Rusya, ve Orta Doğu’da düzenlenecek etkinlikler de olacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

4 Yorum

  1. Valorant oyun piyasasına güzel bir zamanda giriş yaptı.Herkesin evde olduğu dönemde piyasa çıkması oyun için çok büyük bir şans.Oyun bana ciddi anlamda zevk veriyor.Hilelere karşı düzgün ve sert bir tavır ile yaklaşılır ve p2w gibi bir durum ortaya çıkmazsa oyun piyasasında iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu