Tiktok Takipçi Satın Al

Riot Games, Valorant’da Hile Karşıtı Hataları Bulanlara 100.000 Dolar Ödül Verecek!

Riot Games’in yeni oyunu Valorant’da hile karşıtı hatalar ve güvenlik açıklarını bulanlara 25 bin ve 100 bin dolar arasında ödül dağıtılacağı duyuruldu.

Valorant şu anda kapalı beta sürecinde ve yapımcı Riot Games’te bu süreçte sıfır sıkıntı bir şekilde çıkmak istiyor. Riot Games’in kapalı betadaki FPS oyunu Valorant, son dönemde anti-hile yazılım uygulaması Vanguard nedeniyle eleştirilmişti. Şirket, yaptığı yeni açıklamayla hem Vanguard’ı savundu hem de anti-hile yazılımı için “Bug Bounty” programını duyurdu.


Riot Games’in yeni hile önleme sistemi “Vanguard” son zamanlarda potansiyel riskleri olan sürekli çalışan bir sürücü olarak tartışmaya yol açtı. Şimdi Riot, sistemdeki açıkları ve hataları bulabilen ve raporlayabilen herkese 25 bin dolar ila 100 bin dolar arasında ödül sunuyor.

Popüler bir hacker forumunda Riot tarafından yayınlanan son blog yazısında, Valorant geliştiricileri Anti-Cheat sistemlerine güvendiklerini iddia ediyorlar, ancak güvenlik riskleri ve hatalar da dahil olmak üzere yüksek kaliteli raporlar sunabilen herkese binlerce dolar teklif edecekler.

Riot Games, Valorant'da Hile Karşıtı Hataları Bulanlara 100.000 Dolar Ödül Verecek!

Riot Games kesenin ağzını açtı

Riot’un yeni Anti-Cheat ile ilgili güvenlik endişelerini çok ciddiye aldığı açıktır. Riot Games’in açıklaması;

“Düzeltmemiz gereken yeni güvenlik sorunlarını sorumlu bir şekilde belirleyerek oyuncularımızı ve verilerini korumamıza yardımcı olabilirseniz mutlu oluruz ve sizi ödüllendirmek istiyoruz. Nitelikli hatalar önem derecesine göre ödüllendirilecektir. Minimum ödülümüz 250 dolardır. Ödüller tamamen Riot’un takdirine bağlı olarak verilir. Hatalarınızı bizimle koordine etmeden kamuya açıklamak bir ödül için uygun olmamasına neden olabilir. Bunu duruma göre değerlendireceğiz. Vanguard’ın sisteminde oyuncuların güvenliğini tehdit eden ve kullanıcıların gizli bilgilerini açığa çıkartan bir kusur bulduğunuzu düşünüyorsanız lütfen hemen bize bu husus ile ilgili bir rapor gönderin.”

Bu uygulamaya göre tespit edilen güvenlik açığı ne kadar tehlikeli olursa verilecek olan ödülün miktarı o kadar artacak. Riot Games, Vanguard’ın sistemine güvendiğini ancak ciddi bir güvenlik açığı için para ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Valorant açıklarını bulanlara verilecek ödüller;

Kategori Alt kategori Maksimum ödül
Kullanıcı etkileşimi olmadan ağ saldırısı Çekirdek düzeyinde kod yürütme $100,000
Hassas verilere yetkisiz erişim $75,000
Kullanıcı etkileşimi gerektiren ağ saldırısı (1 tıklama) Çekirdek düzeyinde kod yürütme $75,000
Hassas verilere yetkisiz erişim $50,000
Ayrıcalık yükseltme için yerel saldırı Çeekirdek düzeyinde kod yürütme $35,000
Hassas verilere yetkisiz erişim $25,000
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu