bayigram.com

Mount and Blade Warband Hileleri

Mount and Blade Warband oyuncularının en çok merak ettiği konulardan biri olan “Mount and Blade Warband hileleri” konusunu ele alacağız. Oyuncuların oyun içindeki zorlukları aşmak için hile kullanmak istemesi oldukça normaldir. Bu yazımızda, oyuncuların oyunu daha keyifli bir hale getirebilmeleri için kullanabilecekleri Mount and Blade Warband hileleri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Mount and Blade: Warband, Orta Çağ temalı bir rol yapma video oyunu olan Mount & Blade için geliştirilen tek oyunculu ve çok oyunculu bir genişleme paketidir. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmekte olup, kamuoyuna ilk defa Aralık 2009 tarihinde duyurulmuştur.


Başlatıcıda, Yapılandırma’yı seçin ve ardından “b” kutusunu işaretleyin. Altın hile yalnızca envanter ekranında çalışır, sağlık hilesi yalnızca savaşta çalışır, anında öldürme hilesi yalnızca savaşta çalışır, haritadaki her şeyi görme hile yalnızca harita ekranında çalışır, AI üstlenir karakter hile yalnızca çalışır savaş, 1000 XP ekleme hile sadece karakter ekranında çalışır. Mount and Blade Warband hileleri birçok oyuncu tarafından kullanılmaktadır.

Muhtemelen ilk Mount and Blade oyununun en iyi genişletmesi olan Warband, sizi yüzlerce saat meşgul edecek içeriklerle dolu. O kadar sürükleyici ki, 2010’ların en iyi oyunları listemizde bir yer bile kazandı. Mount Blade Warband hile kodları binlerce oyuncu tarafından oyunda aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Mount and Blade Warband Nedir?

Mount and Blade Warband, Türk yapımı olan bir aksiyon-rol yapma oyunudur. TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen oyun, Orta Çağ’da geçmektedir ve oyuncuların savaşlara katılmalarını, kaleleri ele geçirmelerini ve kendi krallıklarını kurmalarını sağlar. Oyunun geniş bir hayran kitlesi vardır ve oyuncuların birçoğu, oyun içindeki zorlukları aşmak için hile kullanmak istemektedir.

Mount and Blade Warband Hileleri

Mount and Blade Warband Hileleri

Oyun içinde kullanabileceğiniz birçok hile bulunmaktadır. Bu hileler, oyunu daha kolay hale getirmenin yanı sıra, oyunculara farklı deneyimler yaşatır. Bu nedenle, Mount and Blade Warband oyuncuları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Savaş Hilesi

 • CTRL+ F4 : Düşman öldürür
 • CTRL+ Alt + SHIFT+ F4 : Tüm düşmanların atını öldürür
 • CTRL+ SHIFT+ F3 : Atınızı öldürür
 • CTRL+ Alt + SHIFT+ F3 : Müttefiklerinin atlarını öldürür
 • CTRL+ F6 : Kalede muhafızları öldürür
 • CTRL+ F11 : Oyunu durdurma
 • CTRL+ F3 : Sizi öldürür
 • CTRL+ Alt + F3 : Müttefiklerinizi öldürür
 • CTRL+ Alt + F4 : Tüm düşmanları öldürür
 • CTRL+ H : Sağlığı tamamlar
 • CTRL+ SHIFT + H : Atınızın sağlığını tamamlar
 • CTRL+ F5 : Karakteri PC yönetir (Not: Savaşı kazandıktan sonra karakterinizin sevinmesini sağlayabilirsiniz.)
 • CTRL+ F9 : Zamanı yavaşlatır
 • CTRL+ SHIFT+ F4 : Düşmanın atını öldürür

Harita Hilesi

 • CTRL + Mouse Sol Click : İstediğiniz yere sizi ışınlandırır
 • CTRL + T : Tüm haritayı gösterir

Karakter Ekranı Hilesi

 • CTRL + L : Karakterin düzeyini artırır (Ateş ve Kılıç)
 • CTRL + X : 1000 exp
 • CTRL + W : Silah yeteneklerini geliştirir

İdeal olarak, Mount Blade hilelerini etkinleştirmek için ikinci yöntemi kullanırken yeni bir oyuna başlamak istersiniz.

Mount and Blade Warband hileleri ve şifreleri listesinde tüm detayları paylaştık. Her şey yolunda giderse, “CHEAT!” İlk şehri seçerken seçenek. Bu seçeneğe tıklamak, karakterinize en başından güçlü özellikler vermenizi sağlayacaktır. Hükmetme hakkınızı seçebilir , herhangi bir eşya elde edebilir , anında sizin gibi krallar yaratabilirsiniz ve çok daha fazlasını düpedüz gülünç hale getirebilirsiniz . Bu seçeneklerden bazıları nedeniyle ultra kolay modda oynayacaksınız.

Not: Bu prosedür, oyun dosyalarını düzenlemeyi içerir; devam etmeden önce dosyaların yedek bir kopyasını oluşturun. İlk önce oyunda yeni bir karakter yaratın. Ardından karakter sayfasına (öznitelikler vb.) Gidin ve “İstatistikler” i (karakter portresinin altında) seçin.

Mount and Blade Warband Hileleri

Para Hilesi

Oyunda para kazanmak oldukça zor bir iştir. Bu nedenle, oyuncuların para hilesi kullanması oldukça yaygındır. Para hilesi için, oyunu açtıktan sonra konsolu açmanız gerekiyor. Konsolu açmak için, “Ctrl” + “~” tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor. Konsol açıldıktan sonra, “cheatmenu” komutunu yazarak enter tuşuna basın. Bu işlem sonrası, oyun içinde “Menü” butonuna tıklayarak “Cheats” bölümüne ulaşabilirsiniz. Bu bölümde, para hilesi yapabileceğiniz seçenekleri göreceksiniz.

Asker Hilesi

Askerlerinizin sayısını artırmak için, konsolu açarak “Ctrl” + “~” tuşlarına aynı anda basın ve “cheatmenu” komutunu yazarak enter tuşuna basın. Ardından, “Ctrl” + “F3” tuşlarına aynı anda basarak “Character Information” bölümüne girin. Burada, “Statistics” bölümündeki “Experience” kısmına tıklayarak askerlerinizin sayısını artırabilirsiniz.

Seviye Hilesi

Karakterinizi daha hızlı seviye atlatabilmek için, yine konsolu açarak “Ctrl” + “~” tuşlarına aynı anda basarak “cheatmenu” komutunu yazın. Daha sonra, “Ctrl” + “L” tuşlarına basarak, tüm özelliklerinizi tamamlamanıza izin veren “Level Up” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.

Öldürmek Hilesi

Eğer zorlu bir savaşta takılı kaldıysanız ve çözüm bulamıyorsanız, öldürmek hilesi ile tüm düşmanlarınızı anında öldürebilirsiniz. Bu hileyi kullanmak için konsolu açarak “Ctrl” + “~” tuşlarına aynı anda basın. Daha sonra, “cheatmenu” komutunu yazarak enter tuşuna basın. Ardından, “Ctrl” + “F4” tuşlarına aynı anda basarak tüm düşmanlarınızı anında öldürebilirsiniz.

Özellik Hilesi

Karakterinizin özelliklerini yükseltmek için, konsolu açarak “Ctrl” + “~” tuşlarına aynı anda basın. Daha sonra, “cheatmenu” komutunu yazarak enter tuşuna basın. Ardından, “Ctrl” + “X” tuşlarına aynı anda basarak, tüm özelliklerinizi yükseltmenizi sağlayacak seçenekleri etkinleştirebilirsiniz.

Mount and Blade Warband Hileleri Nasıl Kullanılır?

Mount and Blade Warband hilelerini kullanmak oldukça basittir. Oyunu açtıktan sonra konsolu açmanız ve ilgili hile komutunu yazmanız yeterlidir. Ancak, hilelerin oyun deneyiminizi bozabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle, hile kullanmadan önce iyi düşünmeniz ve hileleri ne zaman kullanmanız gerektiğine karar vermeniz önemlidir.

Ardından, “Dışa Aktar” ı tıklayın. Karakteriniz başarıyla dışa aktarıldıktan sonra oyundan çıkın ve oyun klasörüne girin. En üst klasör olması gereken “charexport” klasörünü açın ve karakterinizin isminin bulunduğu dosyaya çift tıklayın. Mount Blade Warband hileleri listesi yukarıdaki gibi detaylar içermektedir.

Dosyanın bir kopyasını kaydettikten sonra, değerleri istediğiniz şekilde değiştirin. Oyunu yeniden başlatın ve kaydettiğiniz oyunu yeniden yükleyin. Karakter sayfasından istatistiklere geri dönün. Düzenlediğiniz dosyayı seçin ve yükleyin. Karakteriniz artık bu yeteneklere sahip olacak. Grup ekranında birliğe tıkladıktan sonra ctrl + x e basarak 1000 exp kazandırabilirsiniz

 • Son olarak (Eğer en az 40 50 tane askeriniz varsa)
 • Kale kuşatırken muharebe büyüklüğünü önce büyük yapın.
 • Düşman birlikleri geldikten sonra
 • Muharebe büyüklüğünü en aza indirin ve onları hileyle veya hilesiz öldürün
 • Bu sayede yeni düşman birlikleri sizin birliğiniz max muharebe büyüklüğünü kapsadığı için gelmeyecek
  ve muhabereyi kısa sürede kazanabileceksiniz!

Cheatmenu (Hile Menüsü)​

Hile açıkken shift-é bileşkesine basarak komut satırını açıp “cheatmenu” yazarsanız, hile mönüsünü etkinleştirmiş olursunuz; hile menüsünü kapamak için “nocheatmenu” yazmanız yeterli, komut satırını açtıktan sonra.
Hile menüsüne kamp sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi, neyin ne işe yaradığını bu konudan görebilirsiniz, bizzat kontrol etmedim ama yukarda anlatılan hile menüsünü açma yöntemini kullanabilirsiniz kayıtlı oyununuzda açmak istiyorsanız hile menüsünü(Ayrıca zaten Warband’ın sonraki sürümlerinde “Devam” seçeneklerinin yerine açıklayıcı yazıları geldi, zorlanacağınızı sanmıyorum). Bu içeriğimizde Mount Blade Warband hileleri listesini sizlerle paylaştık.

Mount and Blade Warband Hileleri

Hile Olmayanlar

 • Envanter ekranında ctrl’ye basılı tutarak eşyaları hızlıca karşı tarafa geçirebilirsiniz
 • CTRL + Space : Haritada beklemeniz hızlanır, hareket halindeyseniz daha hızlı hareket edersiniz.
 • é tuşunu kullanarak kamerayı karakterin tamamını gösterecek hale getirebilirsiniz.
 • R tuşunu kullanarak birinci tekil kameraya geçersiniz.
 • CTRL + F12: Hızlı kayıt
 • CTRL + J : Atı şaha kaldırır

Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

Mount and Blade Warband Hile Nasıl Açılır?

Şimdi, oyunu başlattığınızda, geliştirici konsoluna gitmeniz gerekecek. Ctrl + ~ tuşlarına basarak bunu yapın (sayısal satırdan 1'in solundaki tuş). Şimdi "cheatmenu" yazın (tırnak işaretleri olmadan). Bu, çeşitli hata ayıklama özelliklerini girmenize ve envanterinize öğeler eklemenize ve karakter istatistiklerini ve ilişkilerini iyileştirmenize olanak tanır.

Şimdi, herhangi bir nedenle tilde tuşu sizin için çalışmıyorsa (örneğin, tüm klavye düzenlerinde bu tuşa sahip değilse) başka bir seçenek daha var.

Warband kurulum klasörünüze gidin, "modüller" klasörüne çift tıklayın ve "yerel" klasöre girin. Menus.txt dosyasını açın. "Mno_tutorial_cheat 1 31 2 1 0" yazan bir satır göreceksiniz . Son 0'ı 1 olarak değiştirin, belgeyi kaydedin ve hazırsınız.

Mount and Blade Warband PS4 Hileleri

50000 Denar: (Basılı tutun) R1 + R2 + L1 + L2 (Dokunma) Dokunmatik Yüzey

Mount and Blade Warband Hileleri Yasa Dışı Mıdır?

Mount and Blade Warband hileleri, oyunun yasalara uygun bir şekilde kullanılması halinde yasa dışı değildir. Ancak, hileleri oyun deneyiminizi bozmamak ve diğer oyuncuların haklarına saygı göstermek için dikkatli bir şekilde kullanmalısınız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

 1. Selamlar, Öncelikle özgün içerik için tebrikler, Bu Hilelerin hepsi pc için geçerli acaba xbox ve ps4 için de hilesi var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu