Tiktok Takipçi Satın Al

Valorant Hata Kodu 138 Çözümü

Valorant oyuncularının sıklıkla karşılaşmış oldukları Hata Kodu 138’in çözümünü detaylı olarak sizlere anlatıyoruz.

Valorant hata kodu 138 çözümü tüm oyunseverler ve valorant oynayan herkes için merak edilip ve sıkıntı çekilen bir konu haline gelmiştir. Valorant, Riot Games tarafından yayınlanan birden çok kişiyle oynanabilen taktiksel birinci şahıs nişan oyunu olarak bilinmektedir.


Tarih olarak çok eskiye dayanmayan bu oyun 2019’da geliştirilip yayınlandığı görülmektedir. Milyonlarca kişinin oynadığı ve güzel vakitler geçirdiği bu oyunda genellikle olmasa da bazen verilen hata kodları oyun oynayan ve oyun oynamayı seven kullanıcılar tarafından tepki ile karşılaşıyor ancak bu hata kodlarının hepsinin kendine ait çözümlerinin olduğu bilinmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır.

Valorant oyununda her hata kodu farklı bir sorunun olduğunun anlamına gelmektedir bu nedenle diğer kodların çözümünde kullanılan metotların bu hata kodunda işe yaraması pek mümkün olmayacağı bilinmesi gerekmektedir. Oyunda oturum açılmaya çalışıldığında ekrana gelen bir bağlantı hatasını temsil eden bu hata kodunun düzeltilmesi mümkün ve kolay olacaktır.

Valorant Hata Kodu 138 Çözümü

Valorant Hata Kodu 138 Düzeltilmesi

Valorant hata kodu 138 çözümü genel olarak kolaydır ve aşama olarak anlatılacak olursa ilk olarak yapılması gereken işlem “Riot Vanguard” adındaki yazılımı kaldırmak olacaktır. Yazılımı kaldırmak için denetim masasından “program ekle veya kaldır” sekmesinde programı bulup kaldırmak olacaktır.

Bu uygulamayı yapıp yeniden başlatıldıktan sonra hata kodunun kaybolması gerekmektedir. Sorun ortadan kalkmaz ise bir diğer yapılması gereken işlem bilgisayardaki başlat menüsündeki arama sekmesinde “Komut İstemi” yazılarak bilgisayardaki komut isteminin açılması gerekmektedir.

Çıkan ekranda “yönetici olarak çalıştır” seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra şu kodlar yazılmalıdır:

  • bcdedit.exe / set {current} nx OptIn
  • bcdedit.exe / set testleri devre dışı bırakılıyor
  • bcdedit.exe / nointegritychecks kapalı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

4 Yorum

  1. Kafayı sıyıracağım ticket attım bütün önerilen çözümleri yaptım yok olmuyor

    1. Şuanda bilindik çözümler bu şekilde… Biraz araştırma yapacağım eğer ki yeni çözümler bulursam konuya ekleyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu