AMD

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktif Edilir?

USB hata ayıklama modu aktifleştirme kullanıcıların telefonları başta olmak üzere Android tabanlı mobil cihazlarına birçok noktadan daha fazla müdahale etme şansı verir.

Bu modun açılmasıyla birlikte mobil cihaza direk erişim sağlanabilir ve geliştirici özellikleri de aktif olarak kullanılmaya başlanır.

Bu açılardan oldukça önem verilen bir özellik olan bu unsur ise genel olarak cihazlarda kapalı olarak durmaktadır. Özellikle belli bir Android sürümünden beri de bu özellik cihaz menüsü içinde açık olarak gösterilmemektedir. USB hata ayıklama modu aktifleştirme ya da başka bir tabirle çalışır hale getirmek ise mümkün olan bir durumdur.

USB Hata Ayıklama Modu Aktifleştirme Adımları Nelerdir?

USB hata ayıklama modu birçok farklı özelliği aktif etmek içinde kullanılır bu yüzden özellikle telefona Android dışında bir program ya da eklenti yüklemek ya da geliştirmek içinde yine bu özelliğin çalışır olması gerekmektedir. Mevcut mobil işletim sürümlerinin neredeyse tamamında bu özellik gizli ayarlar içinde kullanıldığı için öncelikle bu modun ortaya çıkarılması gerekmektedir. Bunun için ise yapılması gerekenler şunlardır.

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktif Edilir?

İlk önce telefonun menüsünden ayarlar bölümü açılıp hakkında seçeneği içine girilir. Daha sonra ise yapı numarası olarak adlandırılan menü seçeneği üzerine normal şekilde yedi kere tıklanır. Bu aşamada cihaz ekranında karşınıza bir uyarı gelecektir.

Uyarıda size geliştirici olmanıza birkaç adım daha var benzeri bir not iletilecek. Bu uyarının ardından aynı alan üstüne tıklamaya devam edin. Sonrasında ise bu özellik artık görünür bir hal alacaktır. Devamında ise USB hata ayıklama modu aktifleştirme işlemini basitçe yapabilirsiniz.

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktif Edilir?

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktif Edilir?

USB Hata Ayıklama Modu Nasıl Aktif Edilir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!