Tiktok Takipçi Satın Al

Ücretsiz E Ticaret Sitesi Nedir?

Ücretsiz e ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler, öncesinde nasıl bir yol izleyeceklerini bilmelidir. Bunu anlamak için e-ticaret altyapılarını bilmek gerekir.

Günümüzde bir online alışveriş sitesi açmak istiyorsanız, bir seçenek özel bir site oluşturmaktır. Burada tüm eklentiler tek tek tanımlanır. Bu bakımdan hem fiyatları hem de hazırlanması için gereken fiyat daha fazladır.


Eğer uygun fiyata çözüm arıyorsanız, ücretsiz e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, Eticaret.com tarafından sunulan free paket burada devreye girer. Bu kapsamda standart özellikler tek bir seçenek halinde teklif edilir:

 1. Yazılım güncellemeleri
 2. 1 adet ödeme sistemi entegrasyonu
 3. 25 adet ürün ekleme
 4. Anlaşmalı kargo fiyatları
 5. Kullanıma hazır tema şablonları
 6. Kapıda ödeme/havale ile ödeme
 7. Eğitim dokümanları
 8. 100 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı

Bu bakımdan seçenek özellikle bir girişim olarak e-ticareti düşünenlere ve küçük işletmelere avantajlı bir başlangıç yapmalarını sağlar.

Ücretsiz E-ticaret Sitesinin Avantajları Neler?

Ücretsiz e ticaret sitesi, müşterilere daha hızlı bir şekilde satın alma yapmasına yardımcı olur. İşlemler kısa süre içerisinde, herhangi bir problem olmaksızın gerçekleştirilebilir.

Müşteriler istedikleri şey için alışveriş yapmak için daha az zaman harcayabilir. Aynı anda birçok öğeye kolayca göz atabilir ve beğendiklerini satın alabilirler. Müşteriler çevrimiçi olduklarında, kendilerinden uzaktaki fiziksel mağazalarda bulunan veya kendi bölgelerinde bulunmayan ürünleri bulabilirler.

Mağaza ve Ürün Listeleme Oluşturma

Ürün listesi, müşterinin bir öğeyi aradığında gördüğü şeydir. Bu, satıcı için e-ticarette bir avantajdır. Bu çevrimiçi işletme artı noktası, ürün listelemenizi oluşturduktan sonra kişiselleştirebilmenizdir. Satıcılar birçok resim, açıklama, ürün kategorisi, fiyat, nakliye ücreti ve teslim tarihi ekleyebilir. Böylece müşteriye ürünle ilgili birçok şeyi tek bir adımda anlatabilirsiniz.

Maliyet Azaltma

Ücretsiz e ticaret sitesi, mevcut maliyeti azaltmanıza da yardımcı olur. Satıcıların çevrimiçi satışla ilgilenmesini sağlayan e-ticaretin işletmeye en büyük avantajlarından biri maliyeti düşürmesidir. Birçok satıcı, fiziksel mağazalarını korumak için çok para ödemek zorundadır. Kira, onarım, mağaza tasarımı, envanter vb. ekstra ön maliyetleri ödemeleri gerekebilir.

Çoğu durumda, hizmetlere, stoka, bakıma ve iş gücüne yatırım yaptıktan sonra bile satıcılar istenen karı ve yatırım getirisini elde edemezler. Ücretsiz e ticaret sitesi bu noktada daha da uygun maliyetler sunar.

Eticaret.com tarafından size sunulan free paket ekstra ödemeler, sürpriz masraflar yer almaksızın yararlanılabilir.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulabilir?

Peki ücretsiz e ticaret sitesi nasıl kurulabilir? Her ne kadar e-ticaret dünyasında çok sayıda site olsa da bu tüm firmaların ve girişimcilerin buraya geçiş yaptığını göstermez. Her geçen gün burayı bir yatırım olarak değerlendirmek isteyen girişimciler, kendisini dijital dünyaya taşımak isteyen firmalar yer almaktadır.

Eğer ücretsiz e ticaret sitesi opsiyonlarından yararlanmak istiyorsanız, Eticaret.com ile bunlardan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz:

 1. com adresine girerek, ekranda gördüğünüz hemen ücretsiz başla seçeneğine tıklayın.
 2. Karşınıza gelen seçeneklerden free paket seçeneğine tıklayın.
 3. Karşınıza gelen ekranda adı, soyadı, cep telefonu, e-mail adresi, firma/kurum adı gibi alanları doldurun.
 4. Kaydet ve devam et dedikten sonra sonraki alandaki işlemleri tamamlayın.
 5. Satmak istediğiniz ürünleri ekleyin.
 6. Sitenizde kullanacağınız tasarımı seçin.
 7. Kargo ve ödeme ayarlarını gerçekleştirin.

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra ücretsiz e ticaret sitesi de kısa sürede tamamlanabilir. Ardından satışlarınıza kısa sürede başlamanız mümkündür.

Farklı Paketler Var Mı?

Eticaret.com ile ücretsiz e ticaret sitesi açtıktan sonra, doğru bir şekilde yönetirseniz kısa sürede hızlı bir şekilde geliştirmeniz mümkündür. Bu bakımdan free paket başlangıçta güzel gelse de sonraları yetersiz gelebilir. Bu durumda midi paketi düşünmeniz mümkündür. Bu free seçenek içerisinde mevcut tüm özelliklere sahiptir. Ayrıca,

 1. 100 adet ürün ekleme,
 2. Alan adı,
 3. Özel SSL sertifikası,
 4. Günlük yedekleme,
 5. 1000 GB yıllık trafik/sunucu kullanımı,
 6. Ticket destek hattı,

Gibi özellikleri de yer almaktadır. Bunun dışında bunun daha gelişmişi olan maxi paketi de vardır. Free paket ile başlamışsanız, bunların her birini seçerek içlerinden sizin için en uygun olanına karar vermeniz, böylece hemen yükseltme yapmanız mümkündür.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu