Tiktok Takipçi Satın Al

EHang Uçan Taksi ABD’de İlk Defa Test Edildi

ABD’de ilk kez EHang insansız yolcu uçağı test edildi. EHang 216 uçan taksi testinin bir parçası olarak, Taksi birkaç gönüllü ile başarılı bir şekilde uçtu.

EHang, Guangzhou, Çin merkezli bir şirket olup, hava sinematografisi, fotoğraf ve anket görevleri için Çin’de hizmete giren otonom hava araçları ve yolcu AAV’leri geliştirip üretmektedir.


Biri Kuzey Carolina Valisi Roy Cooper’dı. Test Raleigh şehrinde yapıldı. Gelecekte, bu dronun geliştiricisi Çinli şirket EHang, cihazın gemide gönüllülerle uzun süreli test edilmesi için izin almayı planlıyor.

EHang uçan taksi test edildi

EHang, daha önce Çin ve Avusturya’daki insansız taksi testini yapmıştı. Drone-drone EHang 216, köşelerde sekiz çift koaksiyel pervane ve gövdenin orta kısmında yukarıdan bir yolcu kabini bulunan bir quadrocopter’e göre yapılır.

EHang Uçan Taksi ABD'de İlk Defa Test Edildi

Toplamda, cihaz maksimum hızı 160 km / saate kadar 80 km’ye kadar olan iki kişiyi taşıyabilecektir. EHang 216‘yı 30 dakika içinde tamamen şarj etmenin mümkün olması planlanıyor.

EHang 216’nın seri üretimdeki resmi lansmanı 2025 yılında planlanıyor. İlk olarak, uçan arabalar şirketin birkaç yüz sipariş aldığı Asya’ya teslim edilecek. Her EHang 216 aracı 400 bin dolardan mal olacak. Son olarak bu tür bilim ve uçak haberleri ile ilgili haberlere güncel şekilde otomobil haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: CES 2020’de Hyundai, Uçan Araçlarını Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu