Twitter’da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? (Rehber)

Sosyal medya günümüzde çok önemli bir yer edinmeyi başardı. Peki artık o kadar yazacak şeylerimiz var ki sosyal medya’ya zaman yetmiyor.

Sosyal medya sitelerinden popüler olan Twitter’da tweet atmak çok kolay ancak birden fazla tweet atmak ve bu birden fazla tweeti farklı zaman aralıklarında atmak istiyor olabilirsiniz veya da internetiniz olmaz ve internetli bir ortamda hazırlayıp atmak isterseniz. Bunun için sizlere bu rehberi hazırladık.

Tweetdeck İle Tanışın!

Twitter‘da tweet atmanın daha kolay yolu var. O zaman sizi Tweetdeck ile tanıştıralım. Tweetdeck’da yapılacak olan adımları sırasıyla sizlere gösteriyoruz. İlk olarak Tweetdeck web sitesine girdikten sonra karşımıza çıkan hesap açma alanından Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz.

Twitter'da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? (Rehber)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve sırada ki işlem ise sol köşede bulunan tweet atmak için mavi kalem butonuna tıklıyoruz.

Twitter'da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? (Rehber)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sonrasında ise kırmızı kare içinde bulunan açılan yere zamanlamak istediğiniz tweeti yazıp ve kırmızı ok ile gösterilen yerde tweetinizin yayınlanmasını istediğiniz tarih ve saati ayarlayabiliyorsunuz. Sonrasında ise tweetinizi hazırladıktan sonra kırmızı daire içinde bulunan “Tweet at 3:12” (saat sizin ayarlamanıza bağlı) butonuna tıklayın.

Twitter'da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? (Rehber)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve son olarak bu işlemlerden geçen tweetinizin zamanlama tablosunda yer alacaktır.

Twitter'da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? (Rehber)

Göz atın:   LG Deneyimini Yaz, İndirim Çekini Kap!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu