Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu içeriğimizde iPhone rehber yedekleme işleminin nasıl gerçekleştirilebileceğinden bahsettik.

iPhone rehber yedekleme nasıl yapılır? Bu makalemizde sizlere iPhone’da rehber yedeklemesinin nasıl yapılabileceğini detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…


Rehber yedekleme işlemi, iPhone telefon kullanan kişilerin telefon değiştirme öncesi yapması gereken bir işlemdir. Bu sayede, kullanımı bırakılacak olan telefonda bulunan bilgiler, telefon numaraları, belgeler, fotoğraflar ve videolar hiçbir zahmete gereksinim duyulmaksızın yeni kullanılacak olan telefona aktarılabilmektedir.

iPhone kullanıcıları, kişileri üzerinde bir düzenleme yapmak istediklerinde ya da telefon değiştirmek istediklerinde iCloud hesapları üzerinden işlem yapabilmektedir. Bu sebeple, iPhone kullanıcılarının www.icloud.com adresine tıklayarak hesaplarına giriş yapması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra ekrandaki Kişiler seçeneğine tıklanmalıdır. Buraya tıklanıldığında, telefonda bulunan tüm kişilerin numaraları bir liste halinde ekrana yansımaktadır.

Ekranın sol alt bölümünde bulunan sembole tıklanıldığında bazı seçenekler ekrana çıkmaktadır. Kişi listesinin bilgisayara yedeklenebilmesi için bu seçeneklerin içinde bulunan ‘Tümünü Seç’ seçilmeli ardında aynı kısımda bulunan ‘vCard’ı Dış Aktar’ seçilmelidir. Böylelikle kişi listesi olduğu gibi bilgisayara kaydedilebilmektedir.

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Rehberi Geri Yükleme

Telefon rehberinin yedeklenmesi işlemi genellikle telefon değişikliği yapılacağı zaman yapılmaktadır. iPhone telefonlarda, teflon üzerinden her bir yeni kişi eklemesi yapıldığında eş zamanlı olarak iCloud hesabında da yedekleme işlemi yapılmaktadır.

Yani sonuç olarak kişi listesi, iPhone kullanıcıların iCloud hesaplarında sürekli en güncel haliyle bulunmaktadır ve sürekli olarak iPhone rehber yedekleme işleminin yapılmasına gerek yoktur. Fakat farklı sebeplerden dolayı örneğin; telefon değişikliği yapılacağından dolayı bu yedekleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yedeklenen rehberin yeni telefona aktarılması, mobil cihazın kendisi üzerinden ya da bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir. Eğer yedekleme işlemi bilgisayar üzerinden yapılacak ise; iCloud hesabına giriş yapılmalı ve sol alt bölümde bulunan menüden ‘vCard’ı İçe Aktar’ seçeneği seçilmelidir. Böylelikle bilgisayara kaydedilmiş olan tüm kişi listesi yeni telefona direkt olarak sorunsuz bir şekilde aktarılacaktır.

iCloud ile iPhone Rehber Yedekleme

  • Öncelikle iCloud’u açınız.
  • iCloud ekrandan “Kişiler” bölümü seçin.
  • Telefonda kayıtlı olan tüm numaralar bu şekilde görüntülenecektir.
  • iCloud Kişiler seçildikten sonra yukarıdaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır.
  • Bu görüntüde, ekranın sol alt köşesinde yer alan ayarlar ikonu tıklayın. Tıklama işleminden sonra açılan menüden “Tümünü Seç”i işaretleyin.
  • Rehberdeki tüm isimler seçildikten sonra yine aynı menüden “vCard’ı Dışa Aktar” sekmesini tıklayın.

Daha çok yeni iPhone kullanıcılarının merak ettiği konulardan biri kişilerin yedeklenmesidir. Bizde sizlere bu içeriğimizde iPhone rehber yedekleme işleminin asıl yapılacağından detaylıca bahsettik.

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu