Twitter’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Twitter, sesli ve görüntülü arama özelliğini platforma getirmeyi planlamakta.

Twitter, kullanıcıların sesli ve görüntülü arama yapmasını sağlayacak yeni bir özelliğin üzerinde çalışıyor. Twitter, sesli ve görüntülü arama özelliği yakın zamanda gelebilir. Bu özelliğin nasıl kullanılacağı ve nasıl bir görünüme sahip olacağına dair bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Twitter tasarımcısı Andrea Conway, resmi sosyal medya hesabı üzerinden bu ekran görüntüsünü paylaştı.

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre, Twitter’ın DM (Direkt Mesaj) bölümündeki sohbet sayfalarına bir telefon simgesi eklenecek. Kullanıcılar telefon simgesine dokunduklarında iki seçenek arasından seçim yapabilecekler: sesli arama ve görüntülü arama. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, karşıdaki kişiyle kolayca iletişim kurabilecekler. Görüntülü görüşme sırasında kullanıcılar, ön ve arka kameralar arasında pratik bir şekilde geçiş yapabilecekler. Ayrıca istenirse kamera ve mikrofon da devre dışı bırakılabilecek.


Twitter'a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geliyor

Ne zaman tam olarak kullanıma sunulacağı henüz net olmasa da, Twitter’da sesli ve görüntülü arama özelliğinin popüler bir özellik olacağı tahmin ediliyor. Bu özelliğin sadece Blue abonelerine özel olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Twitter’ın yeni özelliği hakkında kullanıcıların düşünceleri merak ediliyor. Düşüncelerinizi paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu