Tiktok Takipçi Satın Al

Twitter, Retweetlemeden Önce Okumanızı İsteyecek

Twitter'da bir Tweeti Retweetlemeye çalışında "önce oku" özelliği geliyor

Yakında, Retweetlemeden önce bir tweeti okumanızı teşvik eden bir bildirim alacaksınız.

Twitter, Retweetlemeden önce bir Tweeti okumanızı teşvik eden yeni bir bildirim yayınlıyor. Platform, bilgi isteminin daha bilinçli Tweet göndermeyi teşvik etmeye yardımcı olacağını umuyor.


Haziran 2020’den bu yana Twitter, kullanıcıları Retweetlemeden önce tweetleri okumaya iten bir özellik deniyor. Twitter, tweeti Twitter’da açmadığınızı tespit ederse, onu okumanızı isteyen bir bildirim alırsınız.

Bu özellik başlangıçta yalnızca Android cihazlarda test edildi, ancak şimdi dünyadaki tüm telefonlara geliyor. Twitter, testin sonuçlarını bir Tweette paylaştı.

Twitter, Retweetlemeden Önce Okumanızı İstiyor

Platform, kullanıcıların yüzde 40’ının istemi gördükten sonra tweeti açtığını ve yüzde 33’ün tweeti açtıktan sonra Retweetlediğini kaydetti. Bazı kullanıcılar tweeti okuduktan sonra Retweetlemedi, bu Twitter’ın istediği bilinçli karar verme sonucu.

Twitter ayrıca, bir kez gördükten sonra bildirimi küçülteceğini söyledi. Bu, gerçekte ne hakkında Tweetlediklerini bilen kullanıcılar için bilgi istemini daha az sinir bozucu hale getirecektir.

Twitter, yeni özellikle ilgili ilk Tweetinde amacının “bilinçli tartışmayı teşvik etmeye yardımcı olmak” olduğunu söyledi. Twitter, kullanıcılarının yalnızca haber tweetlerinin başlıklarına göre Tweet göndermesini istemez. Daha ziyade, sonuçlara varmadan önce kullanıcıların tweetin tüm içeriğini bulmasını ister.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu